Stablecoin DAI
Stablecoin DAI. Zdroj: Shutterstock, AlekseyIvanov

Jedna z najväčších francúzskych bánk chystá vyjadriť veľkú podporu stablecoinu DAI. Ako? Plánuje nakúpiť tokeny DAI v hodnote 40 miliónov USD v dlhopisoch.

Môže ťa zaujímať: TOP 3 faktory, prečo LUNA dosahuje nové ATH a mieri na nové

Francúzska banka a stablecoin DAI

Bankový gigant Société Générale plánuje projekt, pri ktorom bude využívaný stablecoin DAI v spojení s dlhopismi v sieti Ethereum. Ide o veľmi významnú spoluprácu a historické spojenie štandardných financií s DeFi.

MakerDAO je decentralizovaná autonómna organizácia, ktorá stojí za stablecoinom DAI, ktorý je ako väčšina stablecoinov krytý americkým dolárom. Francúzska banka plánuje do systému MakerDAO zapojiť tokenizované dlhopisy.

„Tento prvý experiment na križovatke medzi regulovanými a open source iniciatívami je určený na refinancovanie tokenizovaných dlhopisov, ktoré boli vydané pred rokom na verejnom blockchaine Ethereum,“ uvádza sa v správe Société Générale.

Francúzska banka sa môže s určitosťou považovať za veľkého hráča bankového sektora. Zamestnáva 138 000 ľudí v 62 krajinách. Organizácia MakerDAO chce týmto krokom učiniť zníženie jej závislosti na Ethereu a najmä centralizovaných stablecoinov ako napríklad USDC. Ten v súčasnosti kryje približne polovicu tokenov DAI, ktoré sú v obehu.

Prečítaj si tiež: Rady pre začínajúceho obchodníka (časť 2.)

Burza Binance je aktuálne najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

DeFi a štandardný finančný systém

Návrh a pripravovaný projekt sa ujal a v komunite Maker vyvolal veľkú podporu. Ide o významný krok, ktorý dokazuje, že spojenie DeFi a štandardného finančného systému, môže priniesť úplne inú éru.

Jedna vtipná informácia na záver. Podľa vyjadrenia zakladateľa MakerDAO, Runa Christensena, je zjavné, že o celom projekte vôbec nič netušil.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre