USDC od Circle
USDC od Circle. Zdroj: Shutterstock, Gorev Evgenii

Bitka o najlepší stablecoin vrcholí. Na prvom mieste zatiaľ neohrozene vládne USDT spoločnosti Tether. Na krk mu však začína dýchať USDC od spoločnosti Circle, ktorá oznámila významnú aktualizáciu.

Prečítaj si tiež: Elon Musk sa vyjadril k Číne – padla aj otázka na ovplyvňovanie trhu

USDC vs. USDT

Druhý najväčší stablecoin na trhu s kryptomenami, USDC, oznámil veľmi dôležitú aktualizáciu. Spoločnosť Circle sa dohodla na spolupráci s firmou AngelList. Podľa spoločného oznámenia týchto dvoch spoločností, bude Circle po novom využívať stablecoin USDC ako nástroj financovania začínajúcich podnikov na AngelListe.

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Čo je za tým?

Ide o pomerne jednoduchý proces. Investori s rizikovým kapitálom môžu svoje prostriedky v podobe stablecoinu USDC investovať do firiem alebo fondov, ktoré podporujú daný stablecoin.

K významnej spolupráci sa vyjadril aj generálny riaditeľ spoločnosti Circle, Jeremy Allaire, podľa ktorého ide o významný krok, ktorý môže výrazne dopomôcť začínajúcim podnikom:

„Som veľmi rád, že môžem spolupracovať s AngelList na jednom z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich spôsobov financovania startupov.”

USD Coin sa teda dostáva do ponuky AngelList. Tento moment môže výrazne zefektívniť a najmä zdemokratizovať spôsob financovania začínajúcich projektov.

V každom prípade platforma AngelList usilovne pracuje na ďalších aktualizáciách. Integrácia USDC je súčasťou vývoja tzv. AngelList Stack. Klienti tak budú mať k dispozícií ucelenú platformu s najnovšími balíkmi produktov.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre