4oktobrovy_kinotip_film

V tejto rubrike budeme robiť tzv. redakčný výber zaujímavých tipov do kina, seriálov, koncertov alebo aj rozprávok. Samozrejme aj recenzie. Všetky tipy budete mať aj s uvedením premiéry na SK/CZ.

Terminátor: Temný osud (ČR/SR: 31.10.2019)

(akčné sci-fi)

Pre fanúšikov série doslova povinnosť! Tento diel nadväzuje na druhú časť a ignoruje všetky menej podarené časti, ktoré nasledovali po nej. Na plátno sa vracia aj Arnold Schwarzenegger a dokonca aj Linda Hamilton. A po všetkých tých nepodarkoch prichádza akciou nabitá zábava, ktorá síce neprekoná prvý a druhý diel, no hanbu im rozhodne nespraví. Do kina určite odporúčam ako slušnú odreagovačku. Rozhodne neurazí.

Metallica & San Francisco Symphony: S&M2

(koncert)

Toto každá rocková a metalová duša musí vidieť. Nejde síce o film, ale vynikajúci koncert tejto známej kapely spolu so symfonickým orchestrom. Takýto podobný koncert sa odohral už v roku 1999 a preto sa patrilo zahrať si to znovu a možno ešte lepšie. Tento slušný zážitok ponúkajú väčšinou multikiná a kiná vo väčších mestách.

Zombie Land: Rana istoty (ČR/SR: 24.10.2019)

(akčná komédia)

Desať rokov po úspešnej akčnej paródii na zombie filmy tu máme druhý diel, ktorý rozhodne nestráca na sile. Príbeh si zopakujú aj pôvodné postavy. Humoru a krvi rozhodne neubudne a podľa prvých recenzií pôjde o slušnú zábavu. Preto ak máte radi tento druh humoru, choďte sa odreagovať. Film má už teraz nejakých 78 % na ČSFD a vyzerá to, že sa v tejto hladine aj udrží.

Snežný chlapec (ČR/SR: 31.10.2019)

(animovaný film)

Rozprávka s prekrásnym vizuálom, ktorá dojme každé jedno dieťa a možno i dospelého. Nie je to ten klasický typ rozprávok ako Yeti a pod. Naozaj ide o citlivé spracovanie. Vizuál náramne pripomína rozprávky ako Veľká šestka a pod. Snežný chlapec je roztomilý a ostatní protagonisti sú sympatickí. Príjemné prekvapenie za poslednú dobu. Odporúčam do kina s vašimi deťúrencami.

Rodina Addamsovcov (ČR/SR: 31.10.2019)

(animovaný film)

Kto by už len nepoznal Addamsovcov? Poznáme filmových, seriálových, kreslených a teraz prichádzajú animovaní. Roztomilá rodinka plná čierneho humoru si získala za uplynulé roky obrovské množstvo fanúšikov. Týchto najnovších nadabovali Charlize Theron, Chloe Grace Moretz alebo Oscar Isaac. Takže obsadenie máme hviezdne, postavičky pekné a snáď sa to celkovo podarí. Každopádne, odporúčaný vek je od 7 rokov.

Radi pre vás budeme prinášať recenzie a tipy. Vieme vás zásobiť množstvom informácií zo sveta filmu. Potrebujeme však aj vašu spätnú väzbu. Budeme radi, ak nám necháte komentár pod týmto článkom napríklad so skúsenosťou s pozretím jedného z vyššie uvedených tipov 🙂

Prečítajte si niečo zo sveta kryptomien:

Bitmain buduje najväčšiu ťažiarsku farmu na svete – Bude mining aj naďalej profitabilný?