Prečo môže byť medvedí trh dobrý pre blockchain?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Jesse Liu, riaditeľ marketingu pre Ontology, nedávno zverejnil ďalší článok, tentoraz o možnom pozitívnom vplyve medvedieho trhu na blockchain. Predošlý článok o dôležitých vlastnostiach verejného chainu nájdeš v odkaze. Ale pozrime sa teraz na medvedí trh.

Čo je medvedí trh?

Základné princípy ekonomiky hovoria o tom, že vrcholy sú vždy sprevádzané pádmi. Zjednodušene, po raste nasleduje pokles a naopak. A teda keďže sme mohli vidieť bezprecedentne vysoké hodnoty počas posledného býčieho trhu, je normálne vidieť nízke úrovne súčasného medvedieho trhu.

Prečo sa deje medvedí trh?

Keď sa na to pozrieme bližšie, verím, že súčasný medvedí trh je neodvratným výsledkom cien, ktoré boli umelo nafúknuté zúčastnenými stranami trhu ako aj investormi, ktorí slepo nasledovali trend. Pamätám si, že keď som sa po prvý raz pridal do odvetvia blockchainu, predstavoval som si blockchain ako všestrannú technológiu. V súčasnosti som ale zvedavý, koľko ľudí je schopných vysvetliť, čo je blockchain a odpovedať na nasledujúce otázky:

  • Aké problémy môže blockchain vyriešiť? Je to neoddeliteľná súčasť súčasného a budúceho života?
  • Môže blockchainová technológia naozaj pomôcť našej práci a nášmu životu?
  • Koľko toho viete o projektoch, do ktorých investujete? Koľko ľudí tvorí hlavný tím? Aké problémy chcú vyriešiť? Bude to profitabilné? Koľko percent ziskov projekt použije na investície?

Ak sú tieto otázky ťažko zodpovedateľné väčším percentom trhu, nasledujúci medvedí trh a jeho nízke hladiny sú samozrejmosťou. Avšak, toto platí najmä z perspektívy individuálnych investorov, ktorých zdroje sú obmedzené a majú rôzne dôvody na investovanie. Z toho dôvodu keď dôjde k poklesu dôvery, zdá sa byť odmietnutie logické.

Iné faktory na zváženie

Je dôležité považovať za príčinu aj externé financovanie. Mohli sme počuť názory z médií a od vplyvných ľudí, že likvidita trhu je nedostatočná a externý kapitál nemôže vstúpiť do takéhoto trhu. Väčšina externého kapitálu je v rukách tímov so silnými rezervami. To, či vstúpia na trh, záleží na mnohých faktoroch, ako napríklad na analytických správach. Tieto správy obsahujú mnoho faktorov, ale neberú do úvahy fámy, ktoré poznajú individuálni investori. A preto keď nemajú dostatok informácií, ktoré by podporili ich vstup na trh alebo výsledok projektu je otázny, uprednostnia radšej stratégiu vyčkávania a pozorovania. Napríklad môžu čakať na moment, kedy hodnota BTC dosiahne blízke alebo očakávané hodnoty alebo keď nastane prevrat v technológii alebo produkte. Predstavte si to sami, keby ste mali stovky miliónov alebo dokonca miliárd dolárov, boli by ste ochotní investovať do odvetvia, ktoré sa zdá byť len o kluboch, cestovaní a usporadúvaní konferencií?

Keď si to zhrnieme, súčasný medvedí trh je:

  1. neodvratný dôsledok makroekonomiky
  2. výsledok umelého dopytu spôsobeného falošnými projektmi, ktoré ničím neprispievajú vývoju priemyslu
  3. výsledok sebavedomia a samovývoja, pri ktorom je priemysel uviaznutý v stave reakcie, zatiaľ čo prilákanie tradičných a externých zdrojov na trhu je obzvlášť náročné

Prečo by mohol byť medvedí trh dobrý pre blockchain?

Možno sa čudujete, prečo súčasný medvedí trh považujem za veľké plus. Totiž, konečne majú investori čas a motiváciu premýšľať racionálnejšie, čítať viac takých článkov, ako je práve tento. Myslím si, že súčasný trh sa postupne vracia k racionalite. Nechám na vás, aby ste posúdili či preháňam, alebo mám pravdu. Keď to zhrniem, myslím si, že investori na trhu už nebudú slepo nasledovať vplyvných ľudí alebo populárne správy.

Kvalitné projekty dostanú širší priestor na prosperitu až keď spozorujeme, že investori sa začínajú vracať k racionalite. Možno si myslíte, že kvalitné projekty zažiaria tak či onak, ale ak máme byť úprimní, dôvod prečo väčšina investorov vstupuje na trh, je zarobiť peniaze. Pre investorov, ktorí chcú zarobiť peniaze, nemusí byť kvalita vždy hlavná priorita. Keby toto pretrvávalo dlhodobo, mohli by sme zažiť najhorší možný scenár – priemysel zahltený „plastickými” projektmi, ktoré spôsobia zlyhanie blockchainu, podobne ako pri VR technológii. Samozrejme, toto nie je obava pre investorov, ktorí investujú z krátkodobého hľadiska.

V súčasnosti môžeme pozorovať mnoho tímov, ako sedia vzadu a „čakajú na vietor”. V podstate mnoho tímov ale nemá inú možnosť, čo je výsledkom nedostatku ich technologických inovácií.

Aký postoj zaujíma Ontology?

Čo sa týka Ontology, to, čo robíme, nie je výhradne pre nás. Robíme všetko pre to, aby sme znova spojili konsenzus, ktorý je pre blockchain tak exkluzívny. Pevne veríme, že musíme naplno využiť pravú silu technológie, produktov a tímu tak, aby viac ľudí verilo a videlo, čo Ontology môže priniesť všetkým, alebo lepšie povedané, čo môže všetkým priniesť celý blockchainový priemysel. Zatiaľ čo sa ostatní zabávajú, my hľadáme partnerov z celého sveta, aby sme lepšie porozumeli medzinárodnému trhu. Zatiaľ čo ostatní sú na dovolenkách, my využívame náš čas, aby sme rozšírili povedomie a pochopenie blockchainu na mnohých svetových univerzitách. Zatiaľ čo ostatní „čakajú na vietor”, my posúvame našu technológiu vpred rastom komunity vývojárov a partnerov.

V čase keď vietor zastane, Ontology sa pripravuje. Počas prípravy vyvíjame silné krídla, ktoré sú pripravené vznášať sa, keď príde ten pravý čas. Možno počas predošlého býčieho trhu Ontology neletelo, ale v nasledujúcom býčom trhu Ontology so všetkou nazbieranou silou a vetrom na našej strane ľahko vzlietne do nebies.

Záver

Na záver chcem objasniť, že keď spomínam, že medvedí trh môže byť priaznivým obdobím pre budúcnosť, platí to len pre špecifické projekty. Umelý dopyt a „plastické” projekty budú existovať a stále môžu byť voľbou niektorých investorov. Ale pre nás je nateraz hlavné budovanie skutočného konsenzu a umožnenie komunite poháňať projekt vpred. Pevne verím, že so silou globálnej komunity Ontology (ktorá pokrýva 19 rozdielnych jazykov) vytvoríme efekt motýlích krídiel pre celé odvetvie, čím povedieme celé odvetvie preč z medvedieho trhu a posunieme sa vpred svetlejšej budúcnosti.


Tento článok bol pripravený administrátorom oficiálnej československej Ontology telegram skupiny. Ak chcete o projekte diskutovať v natívnom jazyku a zároveň získať technickú podporu, pridajte sa do rozrastajúcej sa skupiny kliknutím na odkaz: https://t.me/OntologySlovakCzech

Web / Twitter / GitHub / Facebook / YouTube

Zdroj:
medium.com