FBI varuje investorov: Toto sú kľúčové vlastnosti podvodných ICO 

BitmarketsOkazio mobil

Federálny vyšetrovací úrad Spojených štátov amerických (FBI) popísal opakovane sa vyskytujúce vlastnosti typických podvodných ICO projektov. 19. februára sa FBI o toto zistenie podelil s holandským finančným spravodajcom Paypers.

Podľa FBI medzi úplne klasické tvrdenia podvodných ICO patria falošné popisy reálnych skúseností tímu, klamlivé interpretácie o skutočnej trakcii tokenov v danom priemysle a nereálne sľuby ohľadom budúcej ceny tokenu.

“Rovnako ako v každej inej investícii, ani tu vám nikto nemôže presne zaručiť, koľko na nej zarobíte. Ak vám sľuby a popisy niektorých ICO pripadajú až príliš dobré na to, aby to bola pravda, potom sa majte na pozore.”

FBI investorov varuje a pred každou investíciou nabáda k dôkladnému preskúmaniu všetkých aspektov daného projektu. Investori by sa mali vyvarovať najmä projektom, ktorých tím je zložený z prevažne internetových profilov a je neľahké nájsť fyzické adresy a kontakty na ich členov.

Ďalším dôležitým faktorom by malo byť tiež sídlo danej spoločnosti a zistenie, akým reguláciám a zákonom (ak vôbec nejakým) projekt podlieha.

Ďalej vyšetrovací úrad investorom radí, aby sa nebáli využiť systém verifikácie poskytovanej úradom ”Financial Industry Regulatory Authority’s BrokerCheck”, pomocou ktorého je možné overiť identitu a registračné údaje daných entít. FBI radí, aby sa investori zásadne vyvarovali investovaniu väčšieho imania, než si môžu dovoliť stratiť, a to najmä kvôli vysoko volatilnej povahe trhu.

Zlyhanie potvrdenia o riadnej registrácii s úradmi krajiny je podľa FBI zásadným porušením zákona. Takéto spoločnosti by v žiadnom prípade nemali byť považované za legitímne.

S ohľadom na budúcnosť sa FBI názorovo zhoduje s regulačnou komisiou SEC, ktorá sa k väčšine novovzniknutých tokenov stavia ako k cenným papierom. Vo výsledku by to teda znamenalo, že tokeny budú podliehať rovnakým zákonom a reguláciám ako cenné papiere. Celá vec je však stále v jednaní.

Scéna kryptomien sa teraz s veľkým očakávaním teší na novú vlnu STO ponúk (security token offerings). Nový trend však so sebou s veľkou pravdepodobnosťou prinesie aj niekoľko podvodov, rovnako ako v roku 2017 behom ICO šialenstva.

Počas júna 2018 vyšlo najavo, že sa FBI zaoberá celkom stotridsiatimi prípadmi súvisiacimi s krypto spoločnosťami. Krypto sektor bol však FBI charakterizovaný len ako malý kúsok zo zvyšku vyšetrovacích aktivít.

Minulý rok sa na webe dokonca objavila ukážková webová stránka vytvorená samotnou SEC, ktorá sa vydávala za typické podvodné ICO sľubujúce investorom doslova modré z neba. Išlo o snahu prakticky zobraziť, ako môže vyzerať podvodný projekt, ktorého sa mnoho z investorov účastní (v tej dobe, aj dnes).

Čo čítať ďalej?

[PREHĽAD TRHU] Je toto koniec medvedieho trhu?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Filip.

Zdroj:
Cointelegraph

txbBest Wallet mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.