facebook ban

Facebook vymazal správy od Zuckerberga a ďalších manažérov potom, čo boli odoslané – Tom Lee predpovedá výpredaj kryptomien pred dňom výberu daní v USA – Bitcoin Cash čaká fork dňa 15.mája – ADS Securities pridáva CFD kontrakty pre kryptomeny BCH, LTC a XRP – Regulátor v UK varoval, že služby, ktoré poskytujú kryptomenové deriváty by mali podliehať dohľadu – Americké SEC potichu zvažuje povolenie ETFs – Japonsko nastavuje pravidlá pre ICO – Dánská banka nebude podporovať kryptomenové deriváty – Coinbase otvorila fond pre kryptoprojekty, ktoré sú vo fáze skorého startupu – Akcie Monexu vystrelili o 20% hore po oznámení, že kúpi burzu Coincheck – Kanadská firma prestala ťažiť zlato a bude ťažiť BTC – Juhokórejská banka Shinhan bude partnerom kryptomeny OmiseGO  

Tento článok bol preložený z českého originálu, ktorý nájdete tu.

Správa dňa

Zatiaľ čo vy nemôžete vymazať správy, ktoré ste na Facebooku už odoslali, pre Marka Zuckerberga a ďalších vedúcich pracovníkov Facebook túto možnosť poskytuje. Tri zdroje spoločnosti TechCrunch potvrdzujú, že staré správy na Facebooku, ktoré obdržali od Zuckerberga zmizli z ich doručenej pošty na Facebooku. Zaujímavé však je, že ich odpovede v schránke ešte stále sú. Techcrunch.com (v EN)

Tip z redakcie: Facebook by mohol byť nahradený sieťou na báze blockchainu 

Kryptomeny a ICO

Tom Lee zo spoločnosti Fundstrat predpovedá “masívny výpredaj” kryptomien, ktorý by mal nastať kvôli výberu daní v USA. Podľa neho, americké domácnosti a kryptoburzy budú dlžiť na dani z príjmu. Práve preto, domácnosti, ale aj burzy budú predávať svoje kryptomeny, aby zaplatili dane americkej vláde. Cointelegraph.com (v EN)

Vedúci vývojár Amaury Séchet potvrdil, že 15.mája čaká Bitcoin Cash (BCH) fork, ktorý umožní väčšiu veľkosť blokov spolu s ďalšími úpravami. Táto zmena je naplánovaná na 15.mája 12:00:00 UTC a bude prebiehať na základe mediánového času (MTP). CCN.com (v EN)

ADS Securities so sídlom v Abu Dhabí oficiálne oznámila, že pridáva CFD kontrakty pre Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC) a Ripple (XRP). Bitcoin.com (v EN)

Tip z redakcie: Ako zbohatnúť na CFD kontraktoch? 

Regulácie

Regulátor v UK varoval, že firmy, ktoré ponúkajú služby spojené s kryptomenovými derivátmi budú potrebovať povolenia od úradov. Coindesk.com (v EN)

Podla dokumentov z amerického SEC, ktoré boli vydané 23.marca, komisia zahájila v tichosti formálne vyšetrovanie s cieľom určiť, či by po schválení zmeny pravidiel mohla burza NYSE Arca zalistovať dva ETF kryptofondy. CCN.com (v EN)

Japonská výskumná skupina umožnila definovať a schváliť Initial coin offerings (ICO). Navrhnuté pravidlá zahrňujú identifikáciu investorov s cieľom zabrániť pranie špinavých peňazí, ochranu akcionárov a držiteľov dlhov a obmedzenie nekalých obchodných praktík, ako napríklad tzv. insider trading. CNBC.com (v EN)

Jedna z najväčších dánskych bánk Danske Bank zverejnila dokument v ktorom oznámila, že banka už nebude “podporovať investičné prostredie kryptomien.” Danske Bank “zruší možnosť” pre svojich zákazníkov nakupovať finančné nástroje obsahujúce kryptomenové deriváty. Navzdory obavám banky, ktoré sa týkajú rizík, ktoré sú spojené s kryptomenami, budú zákazníci Danske Bank stále schopní nakupovať virtuálne meny pomocou kreditnej karty. Bitcoin.com (v EN)

Ak vás zaujíma táto téma prečítajte si aj : Prehľad regulácií vo svete 

Burzy

Coinbase spustila nový fond s názvom Coinbase Ventures, ktorý bude investovať do startupov v počiatočnej fáze vývoju daných kryptomien a blockchainu. V príspevku na svojom blogu vedúca spoločnosti Coinbase pre rozvoj podnikania, Emilie Choi uviedla, že cieľom fondu je posilnenie sektoru kryptomien. Techcrunch.com (v EN)

Japonská online sprostredkovateľská firma Monex Group v piatok oznámila, že kúpi kryptoburzu Coincheck za 33,59 milióna USD. Akcie spoločnosti Monex po oznámení narástli až o 20%. CNBC.com (v EN)

Mohlo by vás zaujímať: Coinbase bude podporovať ERC-20 tokeny

Biznis

Kanadská ťažobná firma opustila ťažbu zlata a presunula sa na internet, kde bude ťažiť digitálne zlato – Bitcoin. Cryptovest.com (v EN)

Jedna z najväčších obchodných bánk v Južnej Kórei, Shinhan, vstúpila do strategického partnerstva s kryptomenou OmiseGo, ktorá je platforma založená na Ethereu. Cieľom je urýchlenie a prijatie implementácií blockchainových technológií v Ázií, konkrétne v Južnej Kórei. CCN.com (v EN)

Sledujte naše krypto-spravodajstvo na facebooku. AK chcete dostávať notifikácie na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance