EXPERT blog – 4 dôvody, prečo Bitcoin do 7 dní dosiahne historické maximum

1

Dnes cena BTC po prvýkrát za takmer tri roky dosiahla hodnotu 18,800 dolárov. Bitcoin je na dobrej ceste dosiahnuť nové ATH, čo potvrdzujú aj nasledujúce dôvody:

  • rastúci inštitucionálny dopyt
  • znížený predajný tlak
  • spotová rally na trhu
  • prekonávanie rezistencií.

Bitcoin zaznamenáva znížený tlak na predaj

Aby mohli držitelia bitcoinu predávať, musia najskôr vložiť BTC na burzy. Ak poklesnú devízové ​​rezervy BTC, často to naznačuje, že na trhu je nízky tlak na strane predaja.

Podľa údajov spoločnosti Glassnode poklesol medziročný bitcoinový zostatok na burzách o 18%. Analytici firmy zaoberajúcej sa analýzou trhu uviedli, že likvidita bitcoinu pokračuje v klesajúcej trajektórii.

Tento trend je významný, pretože ukazuje, že nie je takmer žiadna chuť predávať bitcoiny pri súčasnej cenovej hladine, a to aj napriek nárastu z 3,600 na 18,700 dolárov za osem mesiacov.

BTC držaný na burzách
BTC držaný na burzách

Inštitucionálny dopyt rastie

BTC je teraz inštitucionálnym aktívom a má potenciál sa vyvíjať. Digitálne meny sa stávajú bežnými platobnými možnosťami, čo je pre BTC hlavným pozitívnym faktorom.

Ak vezmeme do úvahy inštitucionálne trendy, rok 2021 bude pre bitcoin pravdepodobne rovnako dobrý alebo dokonca lepší ako rok 2020.

Čítajte tiež – Záujem o Bitcoin je teraz oveľa väčší, než bol v roku 2017 – Google to však neukazuje

Trh je riadený spotom uprostred krízy na strane predaja

Bitcoin vykazuje známky krízy likvidity na strane predaja. Výkonnosť bitcoinu počas posledných dvoch štvrťrokov vypovedala o zjavnom nedostatku predajcov na trhu. Najmä po halvingu, ku ktorému došlo v máji, je klesajúci predajný tlak na BTC pozoruhodným pozitívom.

Spotová ponuka je však stále na čele. Spotový trh s derivátmi je dôležitý, pretože umožňuje obchodníkom využívať vysoký pákový efekt. Keď futures trh je vedený býčím rally, stúpajúci trend je citlivý na veľké pohyby cien.

Dosiahneme do konca týždňa historické maximum 20 000 $?

View Results

Loading ... Loading ...

Prekonávanie rezistencií

Naposledy sa bitcoin prepadol z 18,500 dolárov na zhruba 17,200 dolárov, pár minút po dosiahnutí dvojročného maxima.

Prudké odmietnutie ukázalo, že veľké množstvo objednávok na predaj bolo podaných nad 18,500 dolárov. Prelomenie nad 18,500 dolárov však potvrdzuje, že na trhu existuje dostatočná hybná sila na prekonanie rozhodujúcich viacročných úrovní odporu.

Neuveríte, kto sa pochvalne vyjadril na margo Bitcoinu – Takto majú médiá písať o kryptomenách

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
hevo

V mene vsetkych zucastnenych vam dakujem za vase pravidelne a uzitocne prispevky mily kryptomagazin tím
🤘😁