Ethereum smeruje na 2 000 dolárov podľa komunity.
Ethereum smeruje na 2 000 dolárov podľa komunity. Zdroj: Shutterstock.com/Vladimir Kazakov

Ethereum je momentálne témou číslo jeden v kryptomenovom sektore, čo je spôsobené blížiacim sa upgradom siete The Merge. Táto aktualizácia umožní prechod siete na mechanizmus Proof of stake. Vyhliadky mnohých účastníkov trhu sú teda optimistické.

Komunita na Coinmarketcap urobila predpovede o cene aktív decentralizovaných financií. Súčasťou špekulácií bola aj predpoveď ceny Etherea, ktoré by malo dosiahnuť 2 000 dolárov už do konca septembra. Konkrétna predpoveď je 2 102 dolárov do 30. septembra. Tento odhad je výsledkom 2 154 hlasov členov komunity.

Obchodník s kryptomenami Rekt Capital sa vyjadril, že Ethereum by mohlo čoskoro dosiahnuť maximum, ktoré by však malo byť nižšie ako v roku 2021.

Spoluzakladateľ platformy na požičiavanie kryptomien Nexo, Antoni Trenchev, sa tiež priznal, že existuje možnosť prudkého rastu Etherea. Vyjadril sa, že to bude predovšetkým záležať od úspechu spomínanej aktualizácie siete.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Raoul Pal: „Myslím, že všetci stále podceňujú prechod Etherea na nový konsenzus“

Ethereum je stále v korekcii

Je dôležité brať na vedomie, že z hľadiska technickej analýzy je Ethereum stále v štruktúre hlbokej korekcie. Navyše, posledné maximum rešpektovalo dlhodobú rezistenciu. Napriek 100 % rastu za jediný mesiac nemôžeme považovať aktuálny trend za dlhodobo rastúci.

Ethereum: spotová cena
Ethereum: spotová cena. Zdroj: TradingView

Blížiaca sa aktualizácia The Merge je už pravdepodobne obsiahnutá v cene. Keď sa zverejnil približný dátum udalosti, obchodníci reagovali nákupmi, čo spôsobilo rast ceny. To znamená, že nakupujúci svoju chamtivosť na cene už prejavili. Z dlhodobého hľadiska však aktualizácia môže vystreliť cenu ETH smerom nahor.

Mohlo by ťa zaujímať: Prečo Ethereum stráca cenu viac ako Bitcoin?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance