Kryptomeny a obchodníci.
Kryptomeny a obchodníci. Zdroj: Shutterstock.com/Creativan

Kryptomenové burzy sú jednou z hlavných možností, ako obchodovať kryptomeny. Práve burzy môžu poskytovať častokrát užitočné údaje, ktorými trh disponuje. Dôležité je však povedať, že podmienky pre burzy nie sú z hľadiska jurisdikcie v každej krajine rovnaké.

Obchodníci, ktorí pochádzajú zo Spojených štátov, tvoria najväčší podiel globálnych návštevníkov webových stránok, ktoré sa zameriavajú na kryptomenové burzy. Údaje sú zverejnené za posledných 90 dní, pričom obchodníci z USA tvoria približne 14 % podľa údajov spoločnosti SimilarWeb, zdieľané Arcane research z dňa 24. augusta.

Bezprostredne po obchodníkoch zo Spojených štátov sú obchodníci z Južnej Kórey (6,51 %), Ruska (4,87 %), Turecka (3,46 %) a Japonska (2,62 %). Výskum počíta aktivitu podľa návštevnosti webových stránok kryptomenových búrz. Zaujímavosťou je fakt, že až 52,4 % návštevnosti pochádzalo iba z 20 krajín.

Obchodníci kryptomien podľa krajín
Obchodníci kryptomien podľa krajín. Zdroj: SimilarWeb

Prečítaj si tiež: Americká ekonomika klesla menej, ako sa predpokladalo. Aký to môže mať vplyv na kryptomeny?

Obchodníci kryptomien z USA

Jurisdikcia v jednotlivých krajinách sa však odlišuje a preto je potrebné brať údaje s miernou rezervou. Na svete existuje mnoho nariadení, ktoré obmedzujú v krajinách kryptomenový trh. Výsledkom je, že niektorí obchodníci používajú VPN s cieľom ísť na kryptomenovú burzu a to skresľuje celkový výsledok. Obchodník vďaka tomu získa prístup k burze, ku ktorej by sa klasicky vo svojej krajine nedostal.

Údaje sú však do istej miery pravdivé. Nie je náhoda, že väčšina obchodníkov pochádza práve z USA. Tento región diktuje kryptomenový trh v mnohých oblastiach. Paradoxne, práve v USA je mnoho regulovaných búrz, ktoré podliehajú regulačnému rámcu. Spojené štáty však dominujú aj vďaka veľkosti samotnej ekonomiky.

Mohlo by ťa zaujímať: Udalosť týždňa: Binance začína spoluprácu s gigantom Mastercard, sprístupnia kryptomeny desiatkam miliónov ľudí!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance