ethereum

Ethereum od začiatku augusta bojovalo s rezistenciou na 400$. Dnes sa obchoduje na 425$

Trh s kryptomenami sa dnes zase posúva hore. Bitcoin zaznamenal slušný 2,5% nárast hodnoty a väčšina altcoinov ho dokonca prekonáva. Hviezdou dnešného dňa je však rozhodne Ethereum, ktoré zaznamenalo masívny breakout a po dlhom boji sa dostalo nad hladinu 400 $. Aktuálne sa obchoduje za 425 $ a zdá sa, že je pripravené na ďalší rast.

Bitcoin za 30 000 dolárov? – Kraken v štúdii predpovedá rallye o 200%

4h ETH/USD - Coinbase Pro
4h ETH/USD – Coinbase Pro

Ethereum vs. konkurencia – priepasť sa zväčšuje

Za posledných 24 hodín tak predviedlo rast o takmer 10% a kapitalizácia tejto kryptomeny vzrástla o ďalšie štyri miliardy dolárov. Pre porovnanie, kapitalizácia staršieho Litecoinu dosahuje “iba” $3,7 miliardy a najbližší konkurent Cardano je momentálne na $3,6 miliardy. Ethereum so svojimi 47,8 miliardami dominuje nad ostatnými altcoinami.

Konkurenciu pre Ethereum čiastočne predstavuje aj EOS s kapitalizáciou $3 miliardy, Stellar s $2,2 miliardami, TRON s 1,7 miliardami a IOTA s 1,1 miliardovou kapitalizáciou. Kryptomenu IOTA mimochodom čaká Chrysalis fork, ktorý výrazne zvýši rýchlosť siete a 10x zníži nároky na pamäť Tanglov.

Chrysalis – IOTA sa chystá na upgrade mainnetu! – Najväčší problém však nerieši

Nie všetko je však vo svete Etherea ružové. Včera totiž v jednej metrike dosiahlo historické maximum. No neteší to nikoho iba minerov.

DeFi boom pokračuje

DeFi

Hnacím motorom Etherea je v roku 2020 odvetvie DeFi. Decentralizované Financie zažívajú masívny boom a kapitalizácia tohto trhu dnes presiahla hranicu päť miliárd dolárov! Aktuálne sa pohybuje okolo 5,25 miliardy.

DeFi dnes potiahli projekty Aave (+38%), Curve Finance (+131%) a yearn.finance (+132%). Trhu však naďalej dominuje projekt Maker s takmer 1,5-miliardovou kapitalizáciou a predstavuje tak 28,5% trhu.

Zlato výrazne oslabilo! Je čas nakupovať alebo ešte počkať?