Chrysalis – IOTA sa chystá na upgrade mainnetu! – Najväčší problém však nerieši

0

Chrysalis IOTA mainnet upgrade prinesie vyššiu rýchlosť a menšie nároky na pamäť

IOTA je kryptomena, ktorej cieľom je stať sa nosným pilierom pre IoT (Internet of Things). IOTA Foundation si uvedomuje, že pre úspešné nasadenie IoT v reálnom svete sú potrebné rýchle a lacné mikrotransakcie. Tím vývojárov tohto projektu sa pripravuje na vylepšenie ktoré výrazne zvýši rýchlosť transakcií.

Prečítajte si: TOP5 kryptomien, ktoré by ste mali sledovať tento týždeň

Chrysalis upgrade neadresuje najväščí problém IOTY

Chrysalis IOTA upgrade je naplánovaný na budúci týždeň (presný dátum nepoznáme) a prinesie výrazné zlepšenie rýchlosti a bezpečnosti siete. Čas potvrdenia transakcií sa zníži na 10 sekúnd a sieť bude spracovávať 1000 transakcií za sekundu. Taktiež sa znížia nároky na jednotlivé nody (Tangle). Po upgrade postačí desatina pamäte na úspešné fungovanie uzlov.

Chrysalis upgrade však nerieši najväčší problém IOTY. Táto kryptomena v súčasnosti nie je decentralizovaná. Riadi ju operátor ktorý kontroluje, či je všetko v poriadku a v prípade potreby môže pozastaviť alebo úplne vypnúť celú kryptomenu. To sa stalo aj relatívne nedávno po hacku Trinity peňaženky.

Prečítajte si: IOTA je späť online! Z tohto sa však bude ešte dlho spamätávať

Oplatí sa teraz nakupovať IOTU na burze?

1D IOTA/USD - Binance
1D IOTA/USD – Binance

Cena kryptomeny IOTA v posledných mesiacoch zaznamenala pekný rast. Aktuálne sa MIOTA obchoduje za 0,38 $. Vyvolávacia cena v čase spustenia siete na burze Bitfinex pritom bola 0,6 $. MIOTA však tento rok klesla až na 0,06 $.  Má teda za sebou pekný bullrun.

Niektorí traderi očakávajú, že Chrysalis môže pomôcť IOTE v raste. Na to si však dajme pozor. Veľa obchodníkov sa riadi pravidlom „buy the rumor, sell the news.“

Oplatí sa podľa vás špekulovať na rast ceny v čase Chrysalis upgradu?

View Results

Loading ... Loading ...
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre