Ethereum prekonalo 500 $ – Je v bullrune lepšia investícia ako Bitcoin?

1

Trh s kryptomenami aj dnes pokračuje v raste, ale Bitcoin je tentokrát na druhej koľaji. So ziskom 3,5% sa síce prehupol nad 18 000 $, ale majitelia ETH majú väčší dôvod na oslavu. Táto kryptomena prvýkrát po 2,5 rokoch prekonala magických 500 $ a za posledných 24 hodín zvýšila svoju hodnotu o 8%. Podobne sú na tom aj ďalšie altcoiny ako XRP (+8%), LTC (+9%) či Polkadot (+18%).

EXPERT blog: Čo sa stane, až Bitcoin dosiahne ATH? Takto sa zmení svet v roku 2021

Ethereum za posledný rok vytvorilo väčší zisk, ako Bitcoin

Ethereum v tomto roku naozaj hviezdi. Za posledných 12 mesiacov zaznamenalo podstatne väčšie zisky, než samotný Bitcoin. Ak ste v novembri 2019 nakupovali Ether, zarobili ste na ňom takmer 250%. V prípade Bitcoinu je to o niečo viac než 150%.

Bitcoin vs. Ethereum
Bitcoin vs. Ethereum
  • Bitcoin – oranžová
  • Ethereum – modrá

Nie len Bitcoin, ale aj Ethereum má očividne obrovský rastový potenciál. Známy analytik Michaël van de Poppe na stránke cointelegraph.com argumentoval, že nás čaká nová altcoinová sezóna, v ktorej môže ďaleko prekonať svoje terajšie historické maximum (1400 $). Za realistický vrchol pre Ethereum v nadchádzajúcom bullrune označil hladinu 20 000 $.

Alex Saunders, CEO spoločnosti Nugget’s News, viac menej súhlasí s týmto názorom. Nedávno vyhlásil, že Ethereum prekoná svoje historické maximum do konca budúceho roka.

Prečo môže mať Ethereum väčší rastový potenciál, ako Bitcoin?

V prospech kryyptomeny Ethereum hrajú silné fundamenty. Tento coin je poháňaný vpred dopytom aj po ďalších projektoch, ktoré na platforme fungujú. DeFi boom z prvej polovice 2020 rozhodne prispel aj k rastúcej kapitalizácii ETH.

Tento pozitívny efekt sa určite znásobí po tom, čo Ethereum Foundation konečne dokončí sľubovanú platformu Ethereum 2.0 a komunita sa rozhýbe, aby na ňu prešla. Fáza 0 má byť spustená už 1.12.2020, ak majitelia mincí vytvoria dostatočný počet validátorských nodov potrebných na bezpečné spustenie siete. Aktuálne stále chýba viac než 400 000 ETH.

Vitalik Buterin: Ethereum 2.0 zvládne 100 000 transakcií za sekundu

V ďalších fázach sa pridá Sharding či plasma a DeFi ekosystém nebude obmedzený slabým výkonom súčasného blockchainu. Dopyt po ETH bude rásť a to určite vyženie cenu tejto kryptomeny do stratosféry.

Je Ethereum lepšia kryptomena, ako Bitcoin? Ťažko povedať. Ide o diametrálne odlišné projekty s rozdielnym prístupom. Zatiaľ čo Bitcoin je konzervatívny, na Ethereu prebiehajú všetky inovácie. Oba systémy majú šancu uspieť. Predikovať však, ktorý coin v najbližších mesiacoch či rokoch spraví väčší zisk, je takmer nemožné.

Čo si myslíte vy? Je Ethereum lepšia investícia, alebo veríte radšej Bitcoinu

View Results

Loading ... Loading ...

Máte záujem o pasívny príjem z kryptomien? Tu sú tri skvelé spôsoby, ako na to 🙂

3 overené spôsoby, ako získať pasívny príjem z kryptomien – VYSVETLENÉ DeFi, Lending, Staking

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
jozomrkva

DCA + DIV je istota nic ine. Zatial ETH nema predpoklad vacsieho rastu ako BTC, ale nejaky cas predpokladam ze ten signal pride.