Schiff predpovedá masívnu finančnú krízu
Schiff predpovedá masívnu finančnú krízu. Zdroj: Shutterstock.com/Artem Oleshko

Peter Schiff sa opäť vyjadril k aktuálnej globálnej ekonomickej situácii. Podľa ekonóma a známeho kritika kryptomien sme dnes svedkami obrovskej finančnej krízy, ktorá bude mať dosah na všetko.

Peter Schiff sa obáva najhoršieho

Peter Schiff sa vo svojom najnovšom rozhovore pre Kitco News vyjadril, že budeme čeliť finančnej kríze, ktorá bude omnoho horšia ako tá z roku 2008. Za všetkým sú podľa neho najmä USA, ktoré majú dlh na najvyššej úrovni za 14 rokov.

Paradoxne, investori predávajú doláre a nakupujú zlato na základe nižšieho očakávaného rastu júlového indexu spotrebiteľských cien, keďže si myslia, že FED príjme menej agresívnu politiku. Majú pravdu, keď predávajú doláre a kupujú zlato, ale z nesprávnych dôvodov. Pokles inflácie je len dočasný,“ uviedol Schiff.

V roku 2008 bol omnoho menší dlh. Bolo to o tom, že ľudia si požičiavali peniaze a nedokázali ich splácať. Zábezpeka za pôžičky nebola dobrá, pretože išlo o nehnuteľnosti a ich ceny klesli. No teraz máme oveľa väčší dlh ako v roku 2008,“ dodal Schiff.

Prečítaj si tiež: Čaká nás finančný reset, CBDC sú totalitné praktiky, varuje kanadský politik Maxime Bernier

Táto kríza bude horšia

Podľa Schiffa však tentokrát veľké spoločnosti a banky nedostanú záchranné lano zo strany vlád.

Keď zlyhajú, bude to oveľa horšie, lenže s príliš vysokou infláciou a s bojom FED-u proti inflácii. Všetkým týmto bankám bude musieť byť umožnené, aby skrachovali,“ skonštatoval ekonóm.

Investor sa vyjadril aj k nedávnym výsledkom indexu spotrebiteľských cien (CPI). Inflácie sa podľa neho nezbavíme najbližších niekoľko rokov:

Ak veríte oficiálnemu indexu spotrebiteľských cien, tak ceny, ktoré sú už aj tak veľmi vysoké, sa v júli nezvýšili. Nemyslím si, že je to dôvod na oslavu. Nie je to tak, že by sa spotrebiteľom skutočne dostalo úľavy v podobe zníženia cien. Nepochybujem o tom, že dostaneme vyššie číslo ako 9,1 %. S týmto problémom inflácie ešte ani zďaleka nie sme hotoví. Bude tu ešte roky a roky a pravdepodobne aj zvyšok tohto desaťročia a potom ešte niekoľko rokov.

Schiff očakáva v budúcnosti veľké problémy amerického doláru a masívnu finančnú krízu. Keď tento moment nastane, zlato a striebro získajú obrovskú silu.

Dolár zatiaľ v počiatočnom štádiu tejto veľkej inflácie stúpol, pretože si investori robia ilúzie o schopnosti FED-u obmedziť infláciu a znížiť ju späť na 2 %. Keď sa prebudia do reality, potom sa dolár prepadne na dno a potom zlato a striebro vyletia nahor,“ uzatvára Schiff.

Čítaj ďalej: Ceny na Slovensku ďalej rastú, inflácia dosiahla nové maximum!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance