Ethereum voči Bitcoinu od začiatku roka rastie. Najprv to bolo iba nenápadné vyššie high, no potom prišlo ďalšie a ďalšie a rýchlosť rastu sa postupne zvyšovala. Na grafe ETH/BTC sa nám po veľmi dlhej dobe vytvorila parabola a ak sa tento exponenciálny rast udrží, čoskoro môžeme očakávať poriadnu explóziu.

Tento ETH/BTC bullrun rozhodne nie je žiadna náhoda. Vďačiť zaň môžeme silným findamentom, ktoré na tomto webe omieľame už od začiatku roka. Spustenie platformy Ethereum 2.0 sa nezadržateľne blíži a táto kryptomena po šiestich rokoch našla prvé využitie v reálnom svete. Explózia na DeFi trhu ženie Ethereum hore.

Parabola na grafe ETH/BTC

Aj preto graf ETH/BTC vyzerá tak, ako vyzerá. Parabolický rast je charakteristický rotáciami. Po každej rotácii na grafe daný asset rastie rýchlejšie a doba medzi rotáciami sa postupne skracuje.

Ako môžete vidieť, Ethereum svoj bullrun začalo ešte v septembri minulého roka na minime 0,016 BTC. Ďalšie low sme zaznamenali na prelome rokov a bolo len nepatrne vyššie – 0,017 BTC. Tretie prišlo v marci dva týždne po korona-panike. Ethereum sa vtedy odrazilo z hladiny 0,0202 BTC. O dva mesiace neskôr to už bolo 0,025 BTC a tak ďalej…

Ethereum prekonáva $50 miliárd! Prečo rastie keď Bitcoin stagnuje?

Ako vysoko môže Ethereum vystúpiť voči Bitcoinu?

V polovici júla Ethereum vytvorilo štvrtú rotáciu a odvtedy voči Bitcoinu pekelne rýchlo rastie. Ak mu toto tempo vydrží, DeFi bude naďalej naberať na hodnote a chystaný Berlin hard-fork bude úspešný, HYPE okolo tejto kryptomeny môže v druhej polovici septembra spôsobiť skutočnú explóziu. Ethereum by v tom prípade mohlo prekonať hladinu 0,05 BTC a usadiť sa niekde nad 0,065 BTC, čo bol v minulosti silný support.

1W ETH/BTC - Bittrex
1W ETH/BTC – Bittrex

Ak by si Bitcoin zachoval cenu 10 000 $, Ethereum by v tomto prípade dosiahlo 650 $, čo rozhodne nie je nič nepredstaviteľné. Mnoho traderov už po očku sleduje túto úroveň, medzi nimi aj známy CryptoBird. Jeho argumentáciu nájdete tu.

Ethereum v minulých rokoch strávilo veľa času ešte vyššie a jeho cena sa dlho pohybovala okolo desatiny hodnoty Bitcoinu. V čase najväčšej slávy v júni 2017 dokonca na burze Coinbase Pro dosiahla 0,177 BTC. Priestoru na rast je teda dosť.

Čo sa stane ak skončí Bitcoin bullrun?

Veľa však záleží aj na samotnom Bitcoine. Ak by sa otočil trend a trhy by začali klesať, je dosť možné, že aj rast Etherea voči BTC sa spomalí. V tom prípade by sme namiesto paraboly pokračovali hore lineárne, prípadne by Ether začal stagnovať.

Fundamenty okolo Etherea sú veľmi silné a investori v neho majú veľkú dôveru, no mnohé sa môže pokaziť. Aj v posledných dňoch Ethereum zaznamenalo významnú korekciu a z ceny 490 $ kleslo na súčasných 400 $.

Je toto iba korekcia alebo začiatok downtrendu?

View Results

Loading ... Loading ...

Zaujíma vás, ako sú na tom Bitcoin a Ethereum z hľadiska technickej analýzy? Prečítajte si názor nášho tradera Mareka:

Analýza BTC, ETH – kedy dokupovať a kedy sa prepad zastaví?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance