Ethereum prekonáva $50 miliárd! Prečo rastie keď Bitcoin stagnuje?

Kategorie: Novinky
ETH Ethereum Moon měsíc kryptoměny úplněk

Kryptomena Ethereum v posledných dňoch zaznamenala významný rast. Napriek stagnácii Bitcoinu prekonala rezistenciu na hladine 400 $ a aktuálne sa už obchoduje za 465 $. Kapitalizácia Ehterea tak presiahla 50 miliárd dolárov. Tento pohyb bol s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobený ďalšou explóziou na DeFi trhu.

Finančné aplikácie založené na Ethereum zažívajú poriadny boom. Ich kumulovaná kapitalizácia za posledný týždeň vzrástla takmer o tretinu. Investori tak do DeFi v priebehu niekoľkých dní napumpovali tri miliardy dolárov. Ťažko povedať, odkiaľ sa berú tieto peniaze, no jedno by ste mali vedieť.

Pridajte sa k našim VIP členom a získajte pravidelné analýzy Bitcoinu, Etherea a vybraných altcoinov. Na členstvo na 90 dní dnes dávame zľavu 50%!

Kapitalizácia DeFi presne odráža realitu

Keď píšeme o kapitalizácii DeFi, rozhodne to nie je ako s kapitalizáciou Bitcoinu, ktorá síce presahuje 200 miliárd, no v skutočnosti ide iba o orientačné číslo. Ak Bitcoin za deň narastie o 10%, neznamená to, že doň niekto napumpoval 20 miliárd. S DeFi je to však inak. Ide o reálne peniaze.

DeFipulse

Kapitalizácia DeFi trhu – Zdroj: defipulse.com

Je teda dosť možné, že väčšina peňazí ktoré prúdia do kryptomien ide cez Ethereum priamo do DeFi. Záujem o samotné ETH kvôli tomu tiež narastá a spolu s ním aj cena. A to je dôvod, prečo Ethereum rastie, aj keď cena Bitcoinu stagnuje.

Chcete vedieť, ako je to s Ethereom z hľadiska technickej analýzy? Prečítajte si našu analýzu ETH, XRP a LTC. Náš trader v týchto coinoch vidí kľúčovú príležitosť!

Ethereum na novom maxime – prekoná aj 500 $ ???

Cena Etherea dnes prekonala tohtoročné maximum a spolu s ním aj silnú rezistenciu. ETH sa totiž v minulosti mnohokrát odrazilo od hladiny 400-450 $ a veľa krát ju táto technická úroveň podržala pred ďalším pádom. Po jej prekonaní sa Ethereu otvára cesta smerom hore.

Aktuálne sa oči všetkých traderov sústredia na okrúhlych 500 $, čo môže pôsobiť ako psychologická bariéra. Ďalšou zastávkou potom môže byť 600 $ či dokonca 800 $. Ak By Bitcoin ostal bez pohybu, Ethereum ho v kapitalizácii prekoná po dosiahnutí 1600 $. Tohtoročné maximum pre Ethereum je 490 $.

1W ETH/USD - Coinbase Pro

1W ETH/USD – Coinbase Pro

DeFi má nového šampióna a je ním DEX!

Boom na DeFi trhu zamiešal aj prvú päťku najväčších projektov. Projektom s najväčšou kapitalizáciou je v súčasnosti decentralizovaná burza (DEX) Uniswap. S kapitalizáciou 1,66 miliardy dolárov tesne prekonáva dlhodobého lídra Maker. Na treťom mieste sa drží Aave. Bilión dolárov prekonáva aj druhý najväčší DEX súčasnosti Curve Finance.

Môže vás zaujímať: Rozvoj DeFi stále pokračuje – Bol dosiahnutý ďalší míľnik!

Volume na Uniswape sa v posledných týždňoch markantne zvýšilo a za posledných 24 hodín podľa stránky coingecko.com presiahlo 1,1 miliardy dolárov. Najväčšie objemy dosahuje pár SUSHI/ETH. Na druhom mieste je USDT/ETH. Drvivá väčšina volume na tejto burze s najväčšou pravdepodobnosťou nie je reálna.

Curve Finance je DEX, ktorý sa zameriava na stablecoiny a jeho volume sa dá veriť. Dnes dosiahlo slušných 200 miliónov dolárov a je porovnateľné s centralizovanými burzami Kraken, Bitstamp či BitFinex.

Oplatí sa ešte nakupovať DeFi coiny, alebo boom čoskoro skončí a ich hodnoty pôjdu dole? Prečítajte si túto analýzu a zistite, čo si myslí náš trader:

Analýza DeFi altcoinov – je stále správny čas na nákup?