ethereum bullish

Bullish ETH traderi môžu ukázať svoju silu po expirácii opcií za $1,15 miliardy

Derivátové trhy Etherea naberajú na sile. Open interest na trhu za posledné dva mesiace stúpol takmer na dvojnásobok, zatiaľ čo cena dosiahla nové historické maximum a na chvíľu dokonca prekonala 2000 dolárov. Ukazuje sa však, že ether bude mať s “dvetisíckou” rovnaké problémy ako pred rokom, keď testoval hladinu 200 USD.

Popularita derivátov Etherea v roku 2021 rekordne stúpa

26.3.2021 sa však rysuje šanca na vytvorenie nového historického maxima. Zatiaľ čo Bitcoin naberá silu pred ďalším pokusom o prerazenie $60 000, na derivátových trhoch sa schyľuje k ďalšiemu kolu expirácií.

Open interest na trhu s ETH opciami aktuálne dosahuje 3,1 miliardy dolárov, z toho viac než tretina kontraktov bude 26.3. ukončená. Tak veľké expiračné udalosti väčšinou sprevádza aj zvýšenie volatility na trhu.

Môže vás zaujímať: Grayscale Trust začína obchodovať nové kryptomeny! A už rastú o desiatky percent

Čaká nás najväčšia expirácia opcií v histórii Etherea

Doteraz sme najväčšiu expiráciu zaznamenali vo februári, kedy boli ukončené kontrakty za 630 miliónov dolárov, čo predstavovalo 23% celého trhu. Aktuálne kolo expirácií bude oveľa väčšie.

Nadchádzajúce expirácie ETH opcií
Nadchádzajúce expirácie ETH opcií

Ako môžete vidieť, počas nasledujúceho týždňa z trhu zmizne 631 000 ETH kontraktov, čo je 39% celého trhu.

Nie všetky opcie sú rovnaké. Delia sa na dve základné kategórie. Call opcie sa používajú pri bullish a neutrálnych obchodných stratégiách, ako je arbitráž. Put opcie sa zas otvárajú v prípade, že obchodník očakáva pokles ceny.

Býci majú pod kontrolou nadchádzajúcu expiráciu

1,15-miliardová expirácia znie na prvý pohľad bombasticky, no základná analýza derivátového trhu Etherea ukazuje, že 56% týchto kontraktov nemá prakticky žiadnu hodnotu. Spôsobené je to príliš optimistickým sentimentom, ktorý na trhu panoval vo februári. Ten sa, bohužiaľ, nenaplnil a Ethereum sa aktuálne obchoduje 300 dolárov pod svojím historickým maximom.

Analytik Marcel Pechman z webu cointelegraph.com očakáva, že po expirácii by na trhu mohol nastať pohyb smerom hore, keďže býci majú deriváty stále viac pod kontrolou.

Chcete zarábať Ethereum, ale bojíte sa, že obchodovaním všetko pokazíte? Odporúčame staking, ktorý aktuálne prináša ročný úrok 8,2% p.a. v Ethereu! Tu nájdete návod, ako môžete stakovať Ethereum 2.0 na burze Binance:

NÁVOD – Stakujte Ethereum na Binance a získajte úroky + Výhody a nevýhody tejto činnosti

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance