NÁVOD – Stakujte Ethereum na Binance a získajte úroky + Výhody a nevýhody tejto činnosti

Pre začiatočníkov Binance Ethereum 2.0 staking
Binance Ethereum 2.0 staking
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Nedávno sme publikovali návod, ako získať úroky za dlhodobý HODL kryptomien. Ak prekusnete riziká spojené s držaním mincí na burze a stratou anonymity, môžete takto urýchliť rast svojho portfólia o niekoľko percent ročne. Poskytovanie likvidity pre obchodníkov s pákou je činnosť, ktorá vám prinesie zaručený zisk (v kryptomene vášho výberu).

Prečítajte si prvý NÁVOD: Takto môžete získať úroky 1-35% p.a. za dlhodobé držanie kryptomien

Ethereum 2.0 staking – Ako to funguje?

Kategóriou samou o sebe je staking Etherea na 2.0 Beacon Chaine. Ide o sieť, na ktorú bude Ethereum v budúcnosti migrovať. Vývojári na ňom samozrejme aktívne pracujú, ale ešte nie je pripravený.

Ethereum 2.0 bolo v rudimentárnej verzii spustené 1.12.2020. Ak sa chcete pridať do tejto siete, cez smart kontrakt preneste 32 ETH na 2.0 adresu a vytvorte si validátorský node. Potrebujete na to server, ktorý je neustále pripojený k internetu.

Stakovanie je v podstate niečo ako ťažba. Validátori touto činnosťou prispievajú k dosahovaniu konsenzu na platforme a získavajú za to odmenu.

Predpokladaný zisk z Ethereum stakingu

Predpokladaný zisk z Ethereum stakingu

Zisk sa počtom stakovaných ETH znižuje. Aktuálne sa stakuje približne 3,5 milióna ETH a predpokladaný ročný zisk je 8,4% (samozrejme v Ethereu). Takže ak (pre zjednodušenie) dnes začnete stakovať 100 ETH, na konci roka ich budete mať cca 108.

>>>Prejsť na Ethereum 2.0 staking platformu burzy Binance<<<

Nevýhody stakovania Etherea – Ide o dlhodobý záväzok

Ethereum na 2.0 chaine momentálne nie je možné presúvať z jednej adresy na druhú. To bude možné až po premigrovaní celej siete na tento chain, čo potrvá minimálne do konca roka.

Alebo možno ani nie! Pred pár dňami totiž vzniklo napätie medzi minermi a vývojármi, takže k migrácii možno dôjde o už o pár týždňov. Vysvetlenie celej kontroverzie nájdete v tomto článku.

Alebo môžete použiť služby jedného z mnohých ETH 2.0 staking poolov. Jeden nájdete aj na Binance a má tri veľké výhody:

  1. Nepotrebujete žiadny server.
  2. Môžete stakovať akúkoľvek čiastku (nepotrebujete celých 32 ETH).
  3. Dokým nebude celá sieť premigrovaná na 2.0 chain, Binance vám dá BETH.

K tretiemu bodu ešte dodáme pár slov. BETH je v podstate jediná záruka, ktorú vám Binance dáva, ak stakujete nejaké Ethereum. Ide o token, ktorý funguje na centralizovanom Binance chaine. BETH môžete kedykoľvek vymeniť za Ethereum, pretože na Binance existuje obchodný pár BETH/ETH. Avšak cena BETH je trochu nižšia, ako cena ETH tokenov. Momentálne sa 1 BETH obchoduje za 0,95 ETH. Takže je fajn mať túto možnosť pre prípad núdze.

Binance je teda jedno z mála miest, kde môžete predať stakované Ethereum.

Nemáte ešte vytvorený účet na burze Binance? Vytvorte si ho cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky.

Kedy bude možné opäť predať stakované Ethereum?

V momente prechodu siete Ethereum na 2.0 Beacon Chain sa všetky BETH automaticky pretransformujú na klasické Ethereum, ktoré budete môcť posielať medzi peňaženkami.

Ethereum 2.0 staking môže byť výnosný, no rozhodne nejde o investíciu na dva týždne. Počítajte, že to bude trvať minimálne rok, a možno aj viac ako dva roky. Vývojári z Ethereum Foundation nezvyknú dodržiavať termín.

Na záver ešte odporúčame prečítať si niečo o novej blockchainovej hre, ktorá nedávno vyštartovala z Binance Launchpadu. ALICE vyzerá naozaj zaujímavo!

Táto tvorivá hra používa NFT a podporuje ju aj Binance, kde si môžete predfarmiť jej tokeny