EOS stanovil nový rekord v počte transakcií! Prekonal Tron, Bitcoin či Ethereum

BITmarkets BITmarkets

EOS, 6. najhodnotnejšia kryptomena podľa CoinMarketCap, zaznamenala za posledné dni významný nárast v kapitalizácii a v počte transakcií. Týmto poukázala na silnú konkurencieschopnosť voči súperom, akými sú Litecoin, Bitcoin Cash, či Binance Coin. Kryptomene EOS sa však okrem toho podaril ďalší významný úspech. Ide o nový rekord v počte transakcií vykonaných v priebehu jedného dňa.

Čo sa teda udialo?

Rekord spočíva v počte transakcií medzi dvomi používateľmi EOSu prostredníctvom smart kontraktov. Túto udalosť dosvedčil aj CTO spoločnosti Block.one, Daniel Larimer. Ten potvrdil vytvorenie nového rekordu.

Prostredníctvom blockchainu EOS bolo v priebehu jedného dňa spracovaných až 70 miliónov transakcií, čo predstavuje približne 810 transakcií za sekundu. Táto skutočnosť potvrdzuje, že vývojári EOS tvrdo pracujú na vyladení škálovateľnosti, keďže napriek množstvu transakcií sieť nevykazovala žiadne významné problémy.

Takéto správy môžu byť silným pozitívnym fundamentom pre ďalší vývoj hodnoty EOSu a pre jeho adopciu.

Aktuálnu hodnotu EOSu môžete skontrolovať tu.

Ďalšie aktuálne správy:

[SPRÁVY] Kryptopeňaženka Samsungu Galaxy S10 bola hacknutá • Ripple spustí prvý Fiat ILP konektor • Sú Bitcoin transakcie predražené?

Zdroj: ambcrypto.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.