Ethereum je aktívnejšie než Bitcoin.
Ethereum je aktívnejšie než Bitcoin. Zdroj: shutterstock.com/DragonClaws

Nedávno stúpala cena Etherea rýchlejšie než cena Bitcoinu a nakoniec sa v “daily trading volumes” dostala táto sieť pred dolárový token Tether, ktorý svoju pozíciu niekoľko mesiacov držal. Poďme sa na to pozrieť zblízka a ukážme si nejaké BTC a ETH dáta.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísal Michael.

Hodnota všetkých ETH transakcií urobených za 24 hodín sa zvýšila a otvorila 11,6 % hodnoty všetkých denných transakcií. Už po dobu niekoľkých mesiacov sa pred Ethereom pohyboval USDT, ktorý sa dostával až cez 15 %.

Ethereum zostalo, Bitcoin padal

Z dôvodu poklesu ceny Bitcoinu však klesala i cena Tetheru (USDT) – a tým i denná hodnota transakcií (až na 11,5 %). Týmto sa Ethereum v pomyselnom rebríčku preneseného objemu dostalo cez Tether. Ťažko však teraz povedať, či bude tento ETH trend pokračovať, alebo je len dočasný.

Cena Etherea sa po dnešnom náraste ľahko zdvihla a aktuálne sa pohybuje okolo 460 USD. Oproti objemom predaných a kúpených ETH mincí na začiatku tohto roku je však 1,7 miliardy USD za včerajší deň číslo o dosť menšie. Momentálne sa pohybujeme zhruba na úrovni minulého leta, len s rozdielom, že Ethereum už nie je na kryptotrhu „horúcou novinkou“, a tak sú objemy tradingu viac konzistentné.

ETH trh

Pozrime sa na Ethereum trochu inak. Za posledných deväť mesiacov má táto sieť na konte väčší počet transakcií než Bitcoin. Raz dokonca počet ETH transakcií za deň presahoval 1,1 milióna. Aj napriek momentálnej nižšej aktivite je sieť Ethereum stále asi 2 až 3x aktívnejšia v porovnaní s tou bitcoinovou.

Nárast ceny Etherea môže byť taktiež predzvesťou ďalšieho nárastu altcoinov (tzv. ALT MOON).

Bitcoin trading hlavne v Japonsku

Pokiaľ sa budeme sústreďovať na Bitcoin, tak ten v posledných niekoľkých týždňoch taktiež zaznamenal úpadok. Dnes sa už situácia zlepšila a cena jednej mince stúpla z včerajších 6900 na 7600 USD. Najviac sa Bitcoin obchoduje voči japonskému Yenu (takmer 60 %). Spolu s USDT sa tak zmenšil počet nákupov USD-BTC. 24hodinový objem predaných a kúpených Bitcoinov v súčasnej dobe je okolo 4,2 miliardy dolárov.

Oproti USDT tradingu je ten s americkým dolárom stále aktívnejší. USD trading však predstavuje len 20 % všetkých obchodov. Môžeme tak pozorovať, že v kryptoobchode je ázijský trh podstatne aktívnejší.

Záver

O budúcej cene Bitcoinu alebo Etherea môžeme len diskutovať. Teraz je možné len konštatovať, že sieť Ethereum je oproti Bitcoinu omnoho aktívnejšia (v počte transakcií – nie v objeme) a tak by to malo nejakú dobu zostať.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky (návod nájdete tu). Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance