Elliot wave – Najúspešnejšia obchodná stratégia v kryptomenách – 7. časť

0

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

Elliotove vlny (Elliot wave) patria k jedným z najpoužívanejších obchodných štýlov. Na základe nich otvárame a zatvárame obchody, preto by sme si určite mali povedať viac o ich dobrej využiteľnosti. 

Elliot wave prvý krát objavil Rafael Nelson pred takmer 100 rokmi. V tejto dobe podoba celej teórie vyzerala veľmi odlišne. Až postupne po niekoľkých rokoch ju začali aplikovať ďalší traderi do svojho obchodného plánu. Keďže žiadna stratégia nie je dokonalá a každému vyhovuje niečo iného, s odstupom času si obchodníci na burze mierne pomenili pravidlá celej teórie. Za celých 100 rokov sa teda toho pomerne dosť zmenilo a v súčasnej dobe prakticky takmer každý trader používa iné podmienky na vstup do obchodu. Rovnako tak na zadanie stoplossu a targetu.

Žiadny obchodník nemá práve takú istú stratégiu, ako niekto na opačnom konci sveta. Čiže všetci používame odlišné metódy obchodovania. Úplný základ teórie sa ale využíva na celom svete rovnako. Rozdiel často býva vo Fibonacciho meraniach. Tie sa dajú opraviť tak, aby vyhoveli každému z nás.

Prečo využívať Elliot wave pri obchodovaní na burze?

Celá teórie obsahuje pravidlá pre niekoľko desiatok rôznych paternov. Takže ak nám nevyhovuje obchodovanie napríklad cez rising wedge, môžeme vyskúšať vytvoriť si stratégie na obchodovanie iných patternov. Napríklad triangel alebo vlajka. Elliotove vlny nám nielen dokážu presne identifikovať o ktorý pattern ide, ale môžeme si presne cez Fibonacciho hladiny vypočítať hodnoty vstupu do obchodu, targetu a stoplossu. Dokonca dokážeme často veľmi presne určiť aj dĺžku celého patternu, To znamená, že vieme zistiť, ktorý deň, týždeň alebo mesiac bude celý cyklus, alebo pattern dokončený. Veľkou výhodou je často aj úplná presnosť predikovania hneď niekoľkých nasledujúcich vĺn dopredu. Ak máme už v istom cykle dokončenú napríklad prvú vlnu, tak vieme určiť, kde by sa mohla potenciálne dokončiť druhá. Dokonca aj tretia vlna. Práve vysoká presnosť odhadovania cenových pohybov aj do ďalekej budúcnosti je obrovská výhoda, ktorú žiadny obchodný štýl neprináša.

Záver

To boli výhody obchodovania cez Elliotove vlny. Samozrejme, žiadny indikátor alebo obchodná stratégie nie je 100% presná. Preto si často obchodný štýl treba, či už na začiatku obchodovania alebo s odstupom času meniť a prispôsobiť aktuálnej situácii na trhu.

Pokiaľ ťa zaujíma obchodovanie cez Elliotove vlny, naši traderi na trading11.com každý deň pripravujú analýzu na niekoľko kryptomien na základe Elliot wave teórie. Ak sa chceš naučiť obchodovať na základe Elliot wave, pridaj sa do našej Vysokej školy tradingu.

Predchádzajúce diely si môžete pripomenúť:

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre