Protokol BadgerDAO
Protokol BadgerDAO. Zdroj: Google

Vo svete kryptomien sú hackerské útoky veľmi časté. Tentokrát sa do problémov dostal BadgerDAO. Ide o protokol, ktorý používateľom umožňuje využívať Bitcoin ako zábezpeku v rámci iných DeFi projektov.

Hackerský útok na BadgerDAO

Podľa prvotných odhadov sa hackeri obohatili o približne 10 miliónov dolárov, avšak úplne presná suma zatiaľ nie je známa. Najnovšie správy naznačujú, že bol hackerský útok cielený proti používateľskému rozhraniu BadgerDAO a nie do základných zmlúv protokolu.

Prečítaj si tiež: Kryptomenová burza Crypto.com sa naďalej rozrastá – získala dve derivátové platformy v USA za 216 miliónov USD!

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Zaujímavosťou je, že na nezvyčajné kroky upozornili samotní používatelia, ktorí sa sťažovali, že dostávajú rôzne podozrivé dodatočné povolenia. Krátko po týchto upozorneniach prišla správa aj od samotných predstaviteľov protokolu, ktorí zaevidovali veľké množstvo neoprávnených výberov finančných prostriedkov. Vývojári po uskutočnení prvotných vyšetrovaní pozastavili inteligentné kontrakty, aby tak zabránili ďalším výberom.

Protokol BadgerDAO viac informácií nepotvrdil. Stále teda nie je jasné, koľko presne sa podarilo hackerom ukradnúť.

Mohlo by ťa zaujímať: Analýza BTC – cena má problém dosiahnuť vyššie maximum a dominancia padá

Útok však ovplyvnil cenu kryptomeny BADGER, ktorá sa prepadla o 20 % z denného maxima 29 USD až na 22 USD.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre