Elon Musk
Elon Musk. Zdroj: Shutterstock, Naresh111

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk verí, že Bitcoin (BTC) nie je pre každodenné platby tak dobrý ako meme kryptomena Dogecoin (DOGE).

„Bitcoin nie je dobrou náhradou za transakčnú menu. Aj keď bol Doge vytvorený ako hlúpy, je pre transakcie vhodnejšie,“ povedal Musk.

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla zdôraznil, že Bitcoin je vhodnejší ako uchovávateľ hodnoty, a preto ho investori radšej držia, ako aby ho predávali alebo používali k platbám. Objem transakcií Bitcoinu je nízky a cena za transakciu je vysoká,“ poznamenal ďalej Musk.

Na druhej strane, Dogecoin nie je tak dobrý ako uchovávateľ hodnoty a je „mierne inflačný“. To však „nabáda ľudí, aby míňali, než aby ho hromadili,“ uviedol.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo len nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>> zľavový odkaz <<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prečítaj si tiež – Milovníci futbalu minuli prinajmenšom 350 miliónov dolárov na tzv. „fan tokeny“ – prichádza nový trend?

Má Elon Musk pravdu?

Napriek tomu, že Musk kritizoval Bitcoin ako platobný nástroj, jeho firma na výrobu elektrických vozidiel Tesla na začiatku tohto roku krátko prijala BTC ako platobnú metódu. Oficiálnym dôvodom pre zrušenie platobnej možnosti boli obavy spoločnosti týkajúce sa „rýchlo rastúceho využívania fosílnych palív pre ťažbu a transakcie Bitcoinov“. Tesla stále vo svojej súvahe drží značné množstvo Bitcoinov po tom, čo vo februári nakúpila 1,5 miliardy dolárov v BTC.

Mnoho globálnych spoločností ako Twitter aktívne využíva BTC ako platobnú možnosť s implementáciou Lightning Network na zníženie transakčných nákladov.

Podľa údajov o reťazci sa nezdá, že by Dogecoin mal oveľa väčší objem transakcií ako Bitcoin. V čase písania tohto článku robí denný objem transakcií Bitcoinu 31 miliárd USD, čiže 3,5 % jeho trhovej kapitalizácie. Denné transakcie Dogecoinu majú hodnotu 970 miliónov dolárov, čiže 4,6 % jeho trhovej kapitalizácie.

Mohlo by ťa zaujímať – TOP 3 kryptomeny, ktoré sa teraz oplatí kúpiť po poklese

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre