india taj mahal vs ludia

Zatiaľ čo indická vláda sa pripravuje zatvoriť všetky krypto-burzy a zmenárne, v krajine prebieha poriadny Bitcoin-boom. Adopcia tejto kryptomeny enormne rastie. To dokazujú aj štatistiky z najväčšieho popového festivalu – Ziro Music festival. Jedno percento všetkých predajov sa uskutočnilo pomocou Bitcoinu.

Ok, jedno percento sa možno nezdá ako veľa, treba si však uvedomiť, že ide o obyčajných ľudí v relatívne chudobnej krajine. Čo myslíte, koľko obchodov by sa v BTC uskutočnilo na českom alebo slovenskom festivale? Teda… za predpokladu, že by vôbec bolo možné platiť Bitcoinom.

Indickej vláde sa to nepáči

Hneď niekoľko regionálnych informačných agentúr tvrdí, že:

“Vládny panel poradil Centrálnej vláde, aby skoncovala s krypto-burzami a zabrzdila tak rastúcu využiteľnosť kryptomien v krajine.”

Toto rozhodnutie prichádza v dobe, keď je Bitcoin na historickom maxime. Zvyšovanie jeho hodnoty pomáha aj adopcii a práve tomu sa vláda snaží zabrániť.

Tiež sa začína šepkať, že India pripravuje vlastnú kryptomenu.

Popularita Bitcoinu v Indii rastie

Zatiaľ čo všetci špekulujú, popularita Bitcoinu v Indii rýchlo stúpa. Podľa odhadu Rahula Oberoia vláda vďaka Bitcoinu ušetrí 5-7 miliárd dolárov ročne.

Burzy tiež pekne rastú. Sathvik Vishwanath, šéf burzy Unocoin, povedal:

“Na začiatku roka sme mali 100 000 zákazníkov. V prvých deviatich mesiacoch 2017 sa toto číslo zvýšilo päť krát. Momentálne už obsluhujeme pol milióna ľudí.”

A to je len jedna burza. V krajine ich je, samozrejme, viac. Pán Vishwanath tiež dodal, že o Bitcoin sa väčšinou zaujímajú mladí ľudia vo veku od 25 do 40 rokov, 80% mužov, 20% žien. To celkom sedí, kryptomagazin má podobné publikum.

Momentálne nie je jasné, či Indická vláda skutočne zakáže kryptomeny. Ak sa tak stane, bude to škoda. Na jednej strane, ľudia ktorí chcú obchodovať s Bitcoinom s ním proste… budú obchodovať. Všetky zákazy sa dajú obísť pomocou P2P platforiem s end-to-end šifrovaním. Na druhej strane, India má veľký potenciál. Je to druhá najľudnatejšia krajina na svete a momentálne je na dobrej ceste. Kto vie, možno sa z nej o pár rokov stane najväčší krypto-trh na svete. Teda… ak indická vláda nezatvorí burzy a zmenárne.

Sledujte nás na facebooku. Nezmeškáte tak žiadnu novinku zo sveta kryptomien. Ak máte nejaké otázky, napíšte ich na fórum. Radi vám odpovieme.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance