Investori považujú korekciu za dobrú
Investori považujú korekciu za dobrú. Zdroj: Shutterstock.com/giggsy25

Nedávny výpredaj na kryptomenovom trhu značne ovplyvnil sentiment investorov, ktorý aj bez nedávnych udalostí bol dosť negatívny. Uprostred neistoty, ktorá prevláda už niekoľko mesiacov, investori predpokladajú, že súčasný krach je pre kryptomeny dobrý.

Veľké percento investorov vníma prehlbujúcu sa korekciu ako príležitosť nakupovať za pomerne nízke ceny. Podľa najnovšieho výskumu Nickel Digital Asset management až 92 % profesionálnych investorov verí, že súčasné hodnoty populárnych kryptomien ako Bitcoin a Ethereum sú atraktívne a v budúcnosti budú rásť.

Prieskumu sa zúčastnilo 200 profesionálnych investorov spravujúcich aktíva v hodnote 2,2 bilióna dolárov v siedmich krajinách. Táto spätná väzba vychádza predovšetkým z dlhodobého rastového potenciálu kryptomien.

Zaujímavé výsledky boli zaznamenané aj v jednotlivých podieloch týchto profesionálnych investorov. Až 56 % počas poslednej korekcie znížilo svoje držby a 14 % uviedlo, že v dôsledku vysokej volatility museli znížiť držby vo veľkých objemoch. Dokonca 55 % respondentov uviedlo, že na kryptomenovom trhu sú dlhšie ako 3 roky a ich skúsenosti boli pozitívne.

Korekcia umožňuje nakupovať lacnejšie
Korekcia umožňuje nakupovať lacnejšie. Zdroj: Shutterstock.com/patpitchaya

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Väčšina investorov má pozitívne výnosy

Pokiaľ ide o výnosy, až 72 % investorov uviedlo, že zaznamenali pozitívne zisky na kryptomenovom trhu, zatiaľ čo 24 % považovali svoje výnosy za veľmi pozitívne. Straty zaznamenalo len 6 %.

Inštitucionálni investori medzitým minulý týždeň zaznamenali odliv na trhu s Bitcoinom vo výške 13 miliónov. Najväčšie odlivy boli v USA v hodnote 20,6 miliónov, pričom toto číslo bolo kompenzované prílivmi vo Švajčiarsku a Nemecku. Prípadný návrat inštitúcií by bol pozitívnym signálom pre bitcoinový trh.

Hoci sa zdalo, že trh sa stabilizoval bezprostredne po výpredaji začiatkom tohto týždňa, vytvorenie nižšieho minima je stále reálnou možnosťou. Aj keď sa súčasné cenové úrovne javia ako nízke a vhodné na kúpu, netreba zabúdať na to, že trh môže pokračovať v poklese aj niekoľko ďalších mesiacov.

Mohlo by ťa zaujímať: Šokujúce zistenie: za pádom burzy FTX je súboj miliardárov a nekalé obchodovanie

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance