V najbližších mesiacoch budú kryptomeny čeliť rozuzleniu v prípade regulačných zákonov, do ktorých sa podľa najnovších informácii priamo zapojí aj Biely dom. Portál CoinTelegraph informoval o nariadení sprísňujúcom pohľad na kryptomenové odvetvie.
Biely dom a kryptomeny
Biely dom vydal pred pár dňami vyhlásenie, podľa ktorého bude cieľom regulačných zákonov kryptomien ešte prísnejšia ochrana investorov pred možnými rizikami.
„Uplynulý rok sme strávili identifikáciou rizík spojených s kryptomenami a konali sme s cieľom, aby sme tieto riziká čo najviac zmiernili s využitím jednotlivých právomocí,” uvádza sa vo vyhlásení.
V septembri minulého roka sme boli svedkami vydania dokumentu pre rozvoj digitálnych aktív, ktorý vyšiel na priamy príkaz prezidenta Bidena. Najnovším počinom vládnych agentúr má byť zvýšenie miery povedomia verejnosti v spojitosti s kryptomenami.
„Cieľom je, čo najviac pomôcť spotrebiteľom pri pochopení rizík, ktoré nastávajú pri nákupe kryptomien,” pokračuje správa.
We’ll keep mitigating crypto risks by protecting investors and holding bad actors accountable. We’re ready to work w/ Congress to address regulatory gaps, but it would be a grave mistake to reverse course and deepen ties btw crypto and the financial systemhttps://t.co/qLBetgMG1e
— Brian Deese (@briandeeseNEC) January 27, 2023
Zaujímavosťou je, že do tohto úsilia má byť zaradený aj samotný FED. Ten by mal podľa Bieleho domu zvýšiť svoje úsilie a začať viac tlačiť na splnenie týchto dôležitých bodov, ktoré fanúšikov kryptomien príliš nepotešia:
- Rozšírenie právomocí regulačných orgánov
- Posilnenie zverejňovania informácií
- Sprísnenie sankcií v prípade pochybení
- Zvýšenie financovania pre úrady, ktoré dohliadajú na kryptomeny
Biely dom týmto vyhlásením jasne ukázal, akým smerom sa budú uberať regulačné zákony. Sprísnenie opatrení má byť jasným dôvodom, prečo by sa inštitúcie nemali bezhlavo púšťať do nákupu kryptomien.
Ako kryptomeny vnímajú ľudia?
Regulačné zákony by mali byť spúšťačom globálneho prijatia kryptomien, no nič nie je isté. Veľká časť svetovej populácie stále považuje kryptomeny iba za akýsi špekulatívny nástroj. Pred nedávnom sme vás informovali aj o prieskume agentúry Focus, v ktorom iba takmer 10 % ľudí uviedlo, že niekedy vlastnilo alebo naďalej vlastní kryptomeny.
Ak patríte k fanúšikom kryptomien alebo je tento sektor pre vás neprebádaný, môžete si pozrieť našu anketu a vyjadriť v nej svoj názor: Anketa – Sú kryptomeny podvod, alebo budúcnosť bankovníctva? Takto to vnímajú Slováci