Bitcoin a dlhodobí držitelia
Bitcoin a dlhodobí držitelia. Zdroj: Shutterstock.com/Morrowind

V súčasnosti trh kryptomien pokračuje v štruktúre dlhodobej korekcie, ktorá spôsobila znehodnotenie Bitcoinu o 75 % v najnižšom bode. On-chain údaje poskytujú podrobnejší prehľad o tom, ako sa správali jednotlivé skupiny investorov počas tohto prepadu.

Metrika Realized Cap HODL Waves rozdeľuje držiteľov Bitcoinu podľa toho, ako dlho držia svoje mince. Zobrazuje bohatstvo v dolároch držané jednotlivými vekovými skupinami. Ako vidíme na grafe nižšie, graf zobrazuje skupiny držiteľov, ktorí nepredali svoje mince maximálne 3 mesiace, a preto reprezentuje krátkodobých investorov. Keďže podiel krátkodobých držiteľov klesá a je nízky, zvyšok trhu budú tvoriť dlhodobí držitelia, ktorí v priebehu roku 2022 stále viac dominujú.

Bitcoin a krátkodobí držitelia
Bitcoin a krátkodobí držitelia. Zdroj: Glassnode

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Bitcoin nikdy nemusí dosiahnuť hodnotu 100 000 dolárov. Prečo?

Bitcoin potrebuje vyšší dopyt

Ak na trhu dominujú dlhodobí držitelia, znamená to, že Bitcoin sa stáva menej likvidným a investori sťahujú mince z búrz. Na jednej strane je to pozitívne, keďže neochota predať Bitcoin by mala vytlačiť cenu aktíva smerom hore. Cenu ale určuje vzťah ponuky a dopytu a pokiaľ na burzách nebude dostatočný dopyt, cena nevytvorí rastúci trend.

Dopyt je predovšetkým reprezentovaný krátkodobými držiteľmi, ktorí sú ochotní obchodovať aktívum a tak sa zvyšujú objemy a trend môže nabrať na sile. Práve preto sú rastúce trendy historicky sprevádzané prudkým nárastom krátkodobých držiteľov a aktivita v sieti v týchto obdobiach rastie.

Metrika je v súčasnosti na nízkych úrovniach, ktoré v minulosti predstavovali formáciu dlhodobého dna korekcie. Tento proces formovania vždy trval niekoľko mesiacov, a preto je ešte priskoro tvrdiť, že Bitcoin dosiahol koniec poklesu. Na druhej strane metrika potvrdzuje, že proces formovania dna práve začal.

Mohlo by ťa zaujímať: Americký index S&P 500 má za sebou najhorší mesiac od roku 2020. Čo to znamená pre Bitcoin a kryptomeny?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance