Coinbase potvrdila ďalšiu akvizíciu.
Coinbase potvrdila ďalšiu akvizíciu. Zdroj: shutterstock.com/IraLichi

Spoločnosť Coinbase oznámila akvizíciu Earn.com, jedného z najlepšie financovaných startupov v odvetví. Vyhlásenie vydané v pondelok potvrdzuje predchádzajúce správy z rôznych zdrojov, že spoločnosť Coinbase a ďalší potenciálni kupci sa nachádzali vo fáze rozhovorov o získaní spoločnosti Earn.com, ktorá bola predtým známa ako 21 Inc.

Spoločnosť 21 Inc predtým prevádzkovala ťažbu Bitcoinov na báze technológie Intel. Neskôr v roku 2015 predstavila svoju značku 21 Bitcoin Computer, zameranú na vývojárov. Spoločnosť získala podporu vo výške 116 miliónov dolárov od hlavných investorov zo Silicon Valley. Firma bola v októbri minulého októbra opäť rebrandovaná na Earn.com.

Cena transakcie nie je známa

Zatiaľ čo spoločnosť Coinbase verejne neoznámila podmienky transakcie, zdroj, ktorý sa priamo zúčastnil rokovaní, uviedol, že celková suma v hotovosti, kryptoaktívach, akciách a výnosoch, môže presiahnuť 120 miliónov dolárov.

Podľa novej správy spoločnosti Recode bola dohoda Coinbase len o niečo vyššia ako 100 miliónov dolárov. V publikácii sa uvádza aj to, že niektorí z existujúcich investorov Earn.com sa spočiatku ponuke bránili.

Tip redakcie: Prečítajte si náš článok Coinbase svojim zákazníkom umožní výbery Bitcoin forkov

Ako súčasť akvizície sa Balaji Srinivasan, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Earn.com, stane hlavným technlogickým riaditeľom spoločnosti Coinbase. Tím z Earn.com bude integrovaný do štruktúr Coinbase a jeho existujúce podnikanie bude pokračovať.

Projekt bude pokračovať

“Earn má vytvorený platený e-mailový produkt, ktorý je pravdepodobne jednou z najskorších blockchainových aplikácií, ktorá dosahuje zmysluplnú trakciu. Biznis Earnu bude pokračovať, pretože vyzerá veľmi sľubne a má potenciál.”

Vo svojom novom postavení pomôže Srinivasan viesť vývoj platformy Coinbase a tiež získať nové talenty v oblasti kryptomien.

Správy prichádzajú len niekoľko dní po ďalšom akvizičnom obchode, ktorý bol ohlásený minulý piatok, keď bolo oznámené, že Coinbase kúpila mobilnú Ethereum peňaženku Cipher Browser.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek Návod nájdete tu. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance