Tokeny so psou tematikou
Tokeny so psou tematikou. Zdroj: Shutterstock, Zie Project

Tento rok bol nepochybne rok veľkých ziskov a zhodnotení. Niektoré kryptomeny urobili aj niekoľko tisíc percentné zhodnotenie. Časť takzvaných big pump kryptomien dokonca ešte takto pred rokom bola na pokraji vymretia a kúsok od úplného ukončenia svojho fungovania.

Dogecoin

Dogecoin je tento rok pravdepodobne druhou najviac diskutovanou kryptomenou po celom svete. Niekoľko tweetov Elona Muska dokázalo mobilizovať kryptomenovú komunitu a investorov. Výsledok bol + 1 200 % zhodnotenie za niekoľko týždňov. Spomedzi tých takzvaných hlavným a známych kryptomien ako LTC, BTC a ETH, Dogecoin tento rok nemá konkurenta. Dokonca aj teraz po veľkom hype, keď už sa očkovalo, že Dogecoin spadne skoro na nulu, začína pomaly opäť rásť a drží sa nad supportom, ktorý je na 0,2 USD. Doge veľa investorov urobil posledné mesiace milionárov.

Nový kryptomilionár zbohatol vďaka Dogecoinu

Shiba Inu

Ďalší psí coin v porovnaní s Dogecoinom nielen že urobil, ale stále robí ešte ďalších ľudí milionármi. Aktuálne iba za posledný týždeň je v 60 % zisku. Od zalistovania na prvé veľké burzy urobil niekoľko tisíc percentné zhodnotenie. Momentálne ide o 18 najznámejšiu kryptomenu podľa celkovej hodnoty všetkých mincí a kapitálu.

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Internet Computer

Pomerne dosť dobrý štart po zalistovaní na burzu mala aj kryptomena ICP. Istú dobu sa tento altcoin nachádzal na podobnej úrovni ako ADA či Binance coin. Potom ale prišiel veľký pokles, z ktorého sa aktuálne 24 najznámejšia kryptomena ešte stále nespamätala. Prakticky od zalistovania na burzu táto kryptomena klesá a vznikajú pochybnosti okolo tohto projektu. Nemuselo by byť žiadne prekvapenie, ak by najviac ziskoví investori okolo mince ICP boli práve vývojári, ktorí po rýchlom náraste po zalistovaní na burzu všetko predali a zhabali milióny dolárov. Vďaka tomu cena postupne rapídne klesá. Je však veľmi diskutabilné, čo sa skutočne stalo. V každom prípade každá firma by si predstavovala takýto rýchly štart a marketcap na úrovni mincí ako ADA, či Binance coin. V súčasnosti je to skôr dead coin.

Môže ťa zaujímať: Nový rekord – sieť BTC spracovala za deň 31 miliárd dolárov v transakciách

Terra coin

Terra coin alebo aj Luna nepatrí úplne do kategórie bizarných mien. No aj tak hodnota aktuálne 11 najznámejšej mince vyzerá pomerne dosť prepálene. Dalo by sa veľmi diskutovať o tom, či si táto kryptomena zaslúži byť na vyššom rebríčku z pohľadu kapitalizácie ako giganti typu Uniswap, či napríklad aj Litecoin. Nehovoriac o tom, že whitepaper tejto kryptomeny vyzerá skôr ako na rýchlo urobená školácka práca, než dlhodobý koncept fungovania firmy. Možno budeme o niekoľko rokov prekvapení. Avšak k dnešnému dňu sa táto kryptomena skôr javí ako pump & dump typu Peercoin alebo XEM. Tieto kryptomeny v minulosti mali rovnako veľký hype a teraz o nich už skoro nikto nezakopne.

A aká he tvoja kryptomena, na ktorej si najviac zbohatol? Môžeš nám to napísať do komentárov.

Prečítaj si aj: Shiba Inu prežila najväčší dump v histórií – čo bude ďalej?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre