Coinbase a Grayscale si podali ruky – ide o kryptomenovú spoluprácu roka?

0

Skvelá správa pre jednu z najväčších kryptomenových búrz na svete. O Coinbase bolo v poslednom čase pomerne ticho. Žiadne extrémne novinky, nové správy ani výrazne vyjadrenia. Avšak to sa dnes zmenilo a Coinbase si poriadne pomohla oznámením spolupráce so spoločnosťou Grayscale. A teda ide o poriadne veľkú novinku, ktorá pravdepodobne pomôže obom týmto firmám. O čo teda ide?

Coinbase bude spravovať kryptomeny Grayscale

Grayscale, správca najväčšieho kryptomenobého fondu na svete, sa aktuálne rozhodol, že svoje kryptomeny uchová u kryptomenovej burzy Coinbase Custody. Tá by mala „strážiť“ kryptomeny ako Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Litecoin, Zcash, Stellar alebo Ripple v hodnote až 2.8 miliardy dolárov.

K tomuto rozhodnutiu mala dojsť spoločnosť Grayscale po zdĺhavých auditoch a preverovaniach rôznych spoločností. Podľa niektorých informácií malo ísť až o 30 rôznych spoločností, z ktorých mala víťazne vzísť práve burza Coinbase. Tá mala, v porovnaní s inými spoločnosťami, poskytnúť najväčšiu bezpečnosť, pokrytie poistky, takisto škálovateľnosť biznisu a dodržanie regulačných pravidiel.

Grayscale nie je jedinou spoločnosťou, ktorá verí Coinbase Custody

Coinbase na svojom oficiálnom blogu zverejnilo, že sa z tejto spolupráce veľmi tešia. Avšak ani zďaleka nejde o prvú takúto spoluprácu pre túto spoločnosť. Tá už aktuálne spravuje aj kryptomenové fondy pre fondy a spoločnosti Bitwise Investments, Polychain Capital, Autonomous Partners, a16z crypto a ďalšie.

Burza Coinbase tak evidentne ponúka niečo viac ako ostatné spoločnosti (či už burzy alebo iní správcovia kryptomenových fondov). Nie je totižto žiadna náhoda, že takýto počet spoločností aktuálne vrátane najväčšieho kryptomenového fondu necháva túto burzu spravovať ich kryptomeny.

Záver

Až 2.8 miliardy dolárov v rôznych kryptomenách (z ktorých sme väčšinu vymenovali), bude aktuálne v rukách najväčšej kryptomenovej burzy v Spojených štátoch amerických. Viac detailov tejto dohody však aktuálne nebolo zverejnených.

Čo čítať ďalej?

Cenné rady pre všetkých obchodníkov – Elliott Waves – Denník 7. týždeň

Zdroj:
decrypt.co
blog.coinbase.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of