Bitcoin spadol pod 40 000
Bitcoin spadol pod 40 000. Zdroj: Shutterstock.com/Eko SP

Binance

Bitcoin sa v čase písania článku obchoduje tesne pod hranicou 40 000 $. Práve na tejto oblasti sa nachádza kľúčová supportná zóna. Podarí sa cene túto hladinu udržať, alebo nie? Medzičasom dominancia hlavnej kryptomeny klesla na 41,80 % a od začiatku mesiaca pokračuje v sideway pohybe.

Síce sa cena dostala na dôležitý support 39 000 $ až 40 000 $, stále nie je potvrdené, že ho aj udrží. V prípade odrazu by som čakal odraz maximálne na 42 000 $ a následne by korekcia pokračovala. Nemusí však dôjsť ani k takémuto odrazu. Preto sa poďme pozrieť na medvedie scenáre pre Bitcoin.

Bitcoin spadol pod 40 000 $
Bitcoin spadol pod 40 000 $. Zdroj: TradingView

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prečítaj si tiež – Čo ukázalo prvé stretnutie Bitcoinu s vysokou infláciou?

Bitcoin spadol pod 40 000 $

Prvým medvedím scenárom je otestovanie hladiny predošlých dlhodobých miním na zhruba 35 000 $ až 34 000 $. Je však pravdepodobné, že keby cena spadla až na túto oblasť, smerovala by až na kľúčový support 29 000 $ až 30 000 $. Nezabúdajme na to, že Bitcoin sa nachádza už 16 mesiacov vo flatovej sideway štruktúre práve s týmto supportom.

RSI z krátkodobého hľadiska ukazuje silnú prepredanosť, čo môže potvrdiť spomínaný odraz na 42 000 $, ale ide iba o krátkodobú záležitosť. Na dennom grafe totižto RSI má ešte priestor na pád a nevykazuje známky prepredanosti. Stále navyše platí aj to, že objemy sú minimálne.

Mohlo by ťa zaujímať – TOP kryptomeny, ktoré kúpiť v apríli 2022 – ich rast bude pokračovať

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre