Circle financovaná Goldman Sachs by chcela ďalších 250 mil. dolárov – problémy?

BITmarkets BITmarkets

Jedna z popredných krypto spoločností, Circle, by rada získala ďalších 250 miliónov dolárov. Ale na čo? Circle je aktuálne prevádzkovateľom napríklad burzy Poloniex. Tú získala za 400 miliónov dolárov a tiež prevádzkuje inštitucionálnu obchodnú platformu Circle Trade.

246 miliónov dolárov už skôr vybrali

Circle bola v čase jeho posledného kola financovania ocenená za impozantné 3 miliardy dolárov. Firma k dnešnému dňu vybrala 246 miliónov dolárov. Medzi investormi boli napríklad Bitmain, Goldman Sachs, IDG Capital a čínsky Baidu.

Hodnota 3 miliardy dolárov je ale najskôr minulosťou. Niektorí analytici odhadujú, že sa odvtedy znížila na 750 miliónov dolárov, a to v dôsledku nedávneho krypto Armagedonu.

Ak by sa im podarilo sumu 250 mil. dolárov znovu vybrať, bol by to asi v tomto období zázrak.

Krypto Armagedon spoločnosti Circle škodí

Mŕtve obdobie, plné prepadov už vážne zasiahlo veľké krypto firmy, čo viedlo k rozsiahlemu prepúšťaniu zamestnancov aj medzi zavedenými hráčmi ako ShapeShift, Steemit a Consensys.

Steemit nedávno prepustil 70 % zamestnancov, pričom avizoval veľké straty kvôli medvediemu trhu, tie viedli k neschopnosti platiť mzdy zamestnancom. K veľkému prepúšťaniu došlo aj vo zvyšku zmienených firiem.

Circle má približne 300 zamestnancov a v týchto chvíľach ich nebude jednoduché „uživiť”.

Circle pod tlakom

Generálny riaditeľ spoločnosti Circle Jeremy Allaire uviedol, že neustále usilujú o alternatívne zdroje kapitálu. Či sú prostriedky určené na expanziu alebo jednoducho na to, aby firma prežila, zatiaľ nie je jasné. V tejto chvíli tiež nie je isté, či firma bude schopná tieto peniaze získať pri súčasnej situácii na trhu. Bude potrebovať nielen odvahu a skúsenosti, ale bohužiaľ aj veeeeeľa šťastia…

Čo čítať ďalej:

[Správy] 100 miliónov dolárov z burzy QuadrigaCX stále chýba •  Ethereum má za sebou hardforky – ako dopadli?

Zdroj: ccn.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: