Chceli ste v roku 2017 kúpiť kryptomeny? Tak teraz máte druhú šancu a za rovnaké ceny!

0

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

Pamätáte si ešte na rok 2017? Hype vtedy vyhnal cenu altcoinov na nezmyselne vysoké hodnoty a mnohí ľudia hovorili niečo v zmysle „Keby som to len vedel, bol by som kúpil.“ No, tak teraz máte šancu. Kvalitné kryptomeny sú na burzách dostupné za cca rovnaké ceny a všetko nasvedčuje tomu, že by sme sa mohli dočkať podobného rastu, ako pred troma rokmi.

Trh s kryptomenami odvtedy dospel. Do coinov neinvestujú počítačoví nerdi či dobrodružní účtovníci, ale banky a hedge fondy z Wall street. A zatiaľ čo Bitcoin sa obchoduje za 11000$, veľa menších kryptomien sa momentálne pohybuje okolo cien z polovice roku 2017 a dávajú tak druhú šancu nerozhodným.

Je tu len jeden malý problém. Nikde nie je napísané, že sa kryptomeny musia vrátiť na svoje historické maximá. Pri Bitcoine je to síce veľmi pravdepodobné, no nie všetky mince sú tak kvalitné. Pred tým, než sa rozhodnete investovať, si teda spravte vlastný prieskum trhu a nežeňte sa bezhlavo do tohto rizikového trhu.

Ako vysoko sú dnes altcoiny oproti svojím historickým maximám?

Poďme sa teda pozrieť, za aké ceny sa dnes obchodujú populárne kryptomeny z roku 2017 a ako vysoko sa nakoniec dostali.

Litecoin (LTC) – digitálne striebro

1W LTC/USD - COinbase Pro
1W LTC/USD – Coinbase Pro

Ten kto pozná Bitcoin, pravdepodobne počul o Litecoine. LTC sa často prezýva aj digitálne striebro, i keď táto kryptomena už v posledných rokoch nie je taká obľúbená. Predbehol ju stablecoin Tether, niektoré technologické coiny, či forky Bitcoinu.

Litecoin sa v súčasnosti obchoduje za 45 $. Bagateľ oproti 420 $, z decembra 2017. Je však vhodné dodať, že Litecoin sa už v tomto roku obchodoval aj za 83 $.

Americká vláda sa chce zadĺžiť o ďalších $2200 miliárd – A preto potrebujeme Bitcoin

Ethereum (ETH) – blockchain 2.0

1W ETH/USD - Coinbase Pro
1W ETH/USD – Coinbase Pro

Ethereum zo všetkých coinov oproti roku 2017 prešlo najväčšou zmenou. V tom čase jazdilo na dvoch vlnách. Jednak sa zviezlo spolu s Bitcoinom a zároveň benefitovalo z ICO hypu. Tentokrát je jeho situácia relatívne podobná. Bitcoin v roku 2020 rastie, čo prospieva aj etheru a zároveň tu máme boom kvalitných DeFi projektov. Či už ide o decentralizované stablecoiny, burzy, či lending platformy, DeFi produkty našli využitie v reálnom svete a tlačia cenu Etherea hore.

V polovici roku 2017 bola jeho cena 340 $, dnes je to taktiež 340 $. Na historickom maxime v januári 2018 sa však obchodovalo za takmer 1400 $.

TIP redakcie: Môže vám 0,28 BTC zabezpečiť lístok medzi 1% najväčších boháčov na svete?

Zcash (ZEC) – Jediná skutočne anonymná kryptomena

1W ZEC/USD - Kraken
1W ZEC/USD – Kraken

Zcash patrí medzi najkvalitnejšie kryptomeny súčasnosti. Žijeme vo svete, v ktorom americká vláda vypisuje odmenu za deanonymizovanie transakcií údajne anonymného Monera a hlásia sa spoločnosti, ktoré to vraj dokážu. Ani miniarda dolárov by však nič neurobila s anonymitou Zcashu, ktorý funguje na báze zero-knowledge dôkazov. Je matematicky dokázané, že transakcie Zcashu nikto nikdy nevysleduje.

Zcash sa v polovici 2017 obchodoval za 330 $. Dnes je do 56 $. Na historickom maxime v januári 2018 ste ho mohli kúpiť/predať za 900 $.

Záver

Zaujal vás tento článok. Pošlite ho vaším známym o ktorých viete, že v roku 2017 premýšľali o kúpe kryptomien. A dajte nám like na facebooku. Do feedu vám budú chodiť kvalitné informácie o kryptomenách a budete tak informovaný o najnovšom dianí.

Nazdávame sa, že stojíme na počiatku nového parabolického rastu podobného tomu z roku 2017. Bola by škoda nechať si to ujsť. 

A ako je na tom Bitcoin? Prečítajte si náš prehľad trhu:

PREHĽAD TRHU – Bitcoin testuje 11 000 $ – Volatilita sa zvyšuje

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad. Nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Investície do kryptomien sú stále extrémne rizikové a za prípadné straty v žiadnom prípade nenesieme zodpovednosť.

4 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre