Americká vláda sa chce zadĺžiť o ďalších $2200 miliárd – A preto potrebujeme Bitcoin

1

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

Snemovňa požaduje 2,2 bilióna na podporu ekonomiky. Trvá na tom, že peniaze treba rozdávať aj ľuďom.

Akciový index Dow Jones v piatok padol o 32 bodov po tom, čo predsedníčka americkej snemovne Nancy Pelosi opäť požiadala o stimulačný balíček pre ekonomiku vo výške 2,2 bilióna dolárov. Táto suma by zvýšila americký dlh o viac než 8%. Kongres počas týždňa tento balíček odmietol a navrhol jeho menšiu verziu, ktorá neobsahuje stimuly pre domácnosti. Nedať však ľuďom peniaze pred voľbami by bola politická samovražda.

Ak sa snemovňa s kongresom nedohodne na výške nového stimulačného balíčka, akciové trhy čaká tvrdý pád. Investori už v obave z tohto scenára začali predávať a výsledkom je piatkový pokles. Indexy S&P 500 a NASDAQ Composite vytvorili nové lokálne minimá a nezdá sa, že by sa chceli dostať späť na rastúcu líniu.

S&P 500 môže padať ešte ďalších desať rokov! – Tvrdí manažér $571-miliardového fondu

Člen Fedu očakáva najväčší rast americkej ekonomiky od druhej svetovej vojny! Vitajte v blázinci

Amerika je v súčasnosti v obrovskej kríze. Koronavirus ničí ekonomiku, malé podniky  a stredne veľké firmy krachujú, nezamestnanosť rastie, trvalé pracovné miesta miznú najrýchlejšie v histórii, vláda sa zadlžuje rekordným tempom, hodnota doláru klesá voči ostatným menám klesá, pretože Fed vytlačil bilióny dolárov, no člen Federálneho výboru pre voľný trh James Bullard očakáva, že v treťom kvartáli USA zaznamenajú najväčší medziročný rast ekonomiky v histórii. Hovorí sa dokonca až o 30 percentách!

Samozrejme, tento rast nie je reálny. Spôsobený je spomínaným tlačením biliónov dolárov. Je zaujímavé, ako veľmi štatistiky v USA neodrážajú realitu a zatiaľ čo ľudia trpia, vláda sa môže tváriť, že všetko je v poriadku. V Amerike sa dokonca ozývajú hlasy, že eurozóna padne ako výsledok pandémie koronavirusu. Pohľad na tieto dve ekonomiky však ukazuje, že problémy môlźeme očakávať skôr v USA.

Viac sa o odpovedi európskych ekonómov dočítate tu:

Podľa USA z veľmocí ako prvá skolabuje eurozóna, ale mali by sa báť o seba

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Vlado

tieto clanky pise niekto pod vplyvom niecoho ocividne, ten titulok???? 2200 usd? Nechcete to opravit. ci az ked vytriezvete?