Kryptomeny v americkom kongrese zaostávajú
Kryptomeny v americkom kongrese zaostávajú. Zdroj: Shutterstock, Andrea Izzotti

Zdá sa, že v americkom kongrese kryptomeny zatiaľ ťažko hľadajú uznanie. Objem obchodov s kryptomenami v tomto úrade v porovnaní s akciami zaostáva.

Kongres a kryptomeny

V roku 2021 sa zvoleným predstaviteľom kongresu podarilo obchodovať pár stoviek miliónov USD. Analýza verejných informácií od 1. decembra 2020 do 22. decembra 2021 ukazuje, že členovia kongresu dokázali obchodovať akcie v hodnote viac ako 290 miliónov USD.

V prípade digitálnych aktív boli objemy o dosť nižšie. Členovia totiž obchodovali iba 570 000 USD.

Nákupné štatistiky v kongrese
Nákupné štatistiky v kongrese. Zdroj: Google

Prečítaj si tiež: Miliardár a fanúšik Dogecoinu Mark Cuban: „Bitcoin nikdy nebude zárukou proti inflácii“

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Sedem členov

Na základe verejných vyhlásení sa niektorí politici pochválili svojím kryptomenovým portfóliom. Patrí k nim aj Cynthia Lummisová, ktorá nakupovala BTC v hodnote viac ako 100 000 USD. Bolo to presne v čase, keď sa Senát zaoberal vypracovaním návrhov nariadení pre kryptomeny. Podobným smerom išiel aj senátor Pat Toomey, ktorý pripravoval revízie daňových predpisov v období, keď sám disponoval kryptomenami.

Americký kongres vkročil do sektoru kryptomien v roku 2021. V tom momente mu nešlo iba o prijatie právnych predpisov pre reguláciu, ale aj o finálne prijatie kryptomien.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance