MMF varuje pred problémami v globálnej ekonomike!
MMF varuje pred problémami v globálnej ekonomike!,zdroj: www.shutterstock.com/rafapress

Správa Medzinárodného menového fondu (MMF) obsahuje varovanie, že prebiehajúci geopolitický konflikt v Európe a následné sankcie budú mať veľmi vážny vplyv na globálnu ekonomiku.

Menový fond ďalej tvrdí, že vo svete panuje mimoriadna neistota a ekonomické dôsledky konfliktu sú už teraz veľmi vážne.

MMF varuje pred ťažkým obdobím

Keďže vo svete prebiehajú už dve krízy súčasne, mnohí analytici a ekonómovia sa obávajú dôsledkov na globálnu ekonomiku a následkov geopolitického napätia. Okrem toho sa o sankciách voči Rusku diskutuje na dennom poriadku. Sankcie implementuje už nemalé množstvo západných krajín na celom svete.

Mohlo by ťa zaujímať: Robert Kiyosaki radí investorom, ako počas inflácie a krízy profitovať

V sobotu vydal MMF vyhlásenie o ekonomických dopadoch konfliktu na Ukrajine po zasadnutí výkonnej rady. Správa uvádza, že zasadnutiu predsedala generálna riaditeľka MMF Kristalina Georgieva. Vyhliadky MMF vôbec nie sú dobré a medzinárodná finančná inštitúcia taktiež varovala pred „energetickým a komoditným boomom“.

Cenové šoky budú mať dosah na celom svete, a trpieť budú najmä chudobné domácnosti, pre ktoré sú potraviny a pohonné hmoty vyššou časťou výdavkov,“ uvádza sa vo vyhlásení MMF.

„Ak konflikt bude aj naďalej eskalovať, ekonomické škody budú o to ničivejšie. Sankcie voči Rusku budú mať podstatný vplyv na globálnu ekonomiku a finančné trhy s výraznými presahmi do ďalších krajín“ uvádza sa vo vyhlásení MMF.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní. 

Komodity rastú nevídaným tempom

Vyhlásenia MMF zverejnené v sobotu nadväzujú na nedávne signály o očakávanej recesii. Analytik spoločnosti poznamenal, že ekonomický dosah môže byť „10x horší ako bol po veľkej hospodárskej kríze“. Inflácia je neustále na vzostupe a investori sa obávajú, že centrálne banky budú naďalej zvyšovať úrokové sadzby a obmedzia nákupy veľkých aktív.

Čo sa cien týka, tie rastú nevídaným tempom. Napríklad cena jednej unce zlata vzrástla za posledný deň o takmer 2 % a presiahla úroveň 2 000 USD za uncu, čím prekonala 2-ročné maximum!

Trhu s kryptomenami sa takto nedarí. Celú nedeľu kryptomeny pokračovali v poklesoch. Bitcoin za posledný týždeň klesol o takmer 20 %, a, samozrejme, za ním nasledovali aj všetky ostatné kryptomeny.

MMF taktiež poznamenal, že na Ukrajine došlo k poškodeniu kritickej infraštruktúry. Ukrajina má podľa informácií do konca júna k dispozícii 2,2 miliardy dolárov. Okrem toho sa pripravuje balík podpory vo výške 3 miliárd USD uviedli v MMF.

Čítaj ďalej: Objem nákupov Bitcoinu a kryptomien za ruské ruble dosahuje maximá

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance