Bitcoin analýza – na tejto hodnote sa očakáva odraz smerom nahor

Analýzy Bitcoin naďalej klesá
Bitcoin naďalej klesá. Zdroj: Shutterstock.com/Yalcin Sonat
BITmarkets BITmarkets

Bitcoin odvčera mierne klesol a stále nedokázal potvrdiť ďalšie rastúce minimum. Napriek tomu je ešte priestor na ďalší prepad, keďže posledná hladina lokálneho minima je na hladine 34 000 $. Stále sa však nezmenila sideway štruktúra, v ktorej sa Bitcoin nachádza a nemôžeme tak s určitosťou povedať, že hlavná kryptomena ukončila korekciu.

Z krátkodobého hľadiska ostávame bearish, pričom je možný prepad až na súčasnú rastúcu supportnú líniu nad bod 3. Stále uvažujeme nad reverzným patternom 123 bottom formation, ktorý vstúpi do platnosti, keď cena prelomí rezistenciu 46 000 $ v bode 2. Vidíme, že cena tu vytvorila už dvojitý vrchol.

Bitcoin v sideway pohybe

Bitcoin v sideway pohybe. Zdroj: TradingView

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prečítaj si tiež – Solana spadla o 65% od ATH – teraz je ideálny čas na nákup

Bitcoin pokračuje v páde

Súčasný korekčný leg nie je sprevádzaný vyššími objemami v porovnaní s predošlým rastom. Zatiaľ teda stoja objemy na strane býkov. To ale neznamená, že cena nemôže prekonať support. Ďalšie hladiny supportu sa potom nachádzajú na 33 000 $ a 29 000 $. Naopak, rezistenciu, ktorú musí cena prekonať, je na 46 000 $.

Ak to zhrnieme, krátkodobo sme bearish a dlhodobo bullish, a to aj v prípade, ak by cena krátkodobo spadla pod súčasný support. Pravdepodobne sa Bitcoin nachádza v akumulačnej zóne a chytá momentum po dlhodobej korekcii. Celá ročná sideway štruktúra bude navyše v budúcnosti slúžiť ako reverzná zóna.

Mohlo by ťa zaujímať – Retailoví investori držia až 780 000 BTC – aj napriek poklesu smerujú k ATH

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.