Kryptomeny a akcie čakajú dôležité správy
Kryptomeny a akcie čakajú dôležité správy. Zdroj: Shutterstock.com/WHYFRAME

Bývalý výkonný riaditeľ Goldman Sachs Raoul Pal si myslí, že slabá ekonomika môže byť pozitívnym stimulom pre kryptomeny a akcie.

Kryptomeny môže prebudiť slabá ekonomika

Raoul Pal patrí k populárnym odborníkom zo sveta financií. V minulosti pôsobil ako výkonný riaditeľ spoločnosti Goldman Sachs. Podľa jeho slov sa môžeme počas týždňa dočkať veľkých prekvapení na trhu s kryptomenami či akciami. Očakáva sa totiž zverejnenie ekonomických údajov, ktoré môžu spomínaným trhom pomôcť.

Raoul Pal svoju predikciu opiera hlavne americký dolárový index (DXY). Jeho analýzu si môžete pozrieť na obrázku nižšie.

Analýza DXY
Analýza DXY. Zdroj: Raoul Pal / Twitter

Prečítaj si tiež: NFT sa tešia čoraz väčšiemu záujmu aj Slovákov. Pozor, príjmy z nich treba zdaniť a odviesť DPH, daniari to vedie dohľadať

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Index DXY je medzi investormi veľmi obľúbený. Rastúci graf naznačuje, že sa investori uchyľujú k predaju rizikovejších aktív, ako sú akcie či kryptomeny v prospech amerického dolára.

Ak bude americký dolár naďalej rásť, všetko sa zlomí. Bude to ako parabola,“ uviedol Pal.

Pal vníma rastúci trend indexu ako veľmi silný a očakáva ďalšie pokračovanie rastu.

Ak prelomíme túto slabú trendovú líniu, pokojne sa môžeme dostať až na hranicu 120,“ dodal Pal.

Analýza DXY, mesačný graf
Analýza DXY, mesačný graf. Zdroj: Raoul Pal / Twitter

Rastúci index DXY, samozrejme, nebude pre kryptomeny a akcie ničím pozitívny. Podľa Pala však existuje určitý moment, ktorý by mohol celú túto situáciu otočiť v prospech rizikových aktív.

Nemyslím si, že akcie dosiahnu nové minimá, ale nie som si tým istý. To isté platí aj pre kryptomeny. Osobne si myslím, že nás tento týždeň zachránia slabé ekonomické údaje,“ uviedol Pal.

Tento týždeň tak budeme svedkami zverejnenia viacerých dôležitých ukazovateľov, ako napríklad údajov z index ISM, ktorý sleduje ekonomickú aktivitu v USA. Odporúčame tak sledovať dôležité správy, na ktoré môžu kryptomenové aj akciové trhy zareagovať.

Čítaj ďalej: Ethereum pred zlúčením naďalej masívne spaľuje tokeny ETH, celkový počet presiahol 2,6 milióna

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance