CEO Twitteru hacknutý – Xbox má výpadky – Novinky na Spotify a Facebooku

0

Dnes vám prinášame prehľad noviniek zo sveta technológií. Prečo sa na účte CEO Twitteru objavili antisemitské komentáre? Akým problémom čelí Xbox? A akú špecialitku si pre nás pripravili Spotify spolu s Facebookom? Čítajte viac v našom článku!

Hackeri zaútočili na Jacka Dorseyho – CEO Twitteru

Účet CEO Twitteru bol hacknutý v piatok poobede skupinou, ktorá sa nazýva „Chuckle Squad“. Hackeri na účte šírili rasistické nadávky, antisemitské príspevky a dokonca i správy popierajúce holokaust. Niektoré príspevky na účte Jacka Dorseyho vydržali až 10 minút, no okamžite po zistení hacku začali byť vymazávané. Dnes už po nich nieto ani stopy, šéf Twitteru si môže vydýchnuť.

Po 1,5 hodine od hacknutia Twitter uviedol, že má situáciu pod kontrolou:

„Účet je teraz zabezpečený a nič nenasvedčuje tomu, že by systémy Twitteru boli ohrozené.“

Podľa analýzy Twitteru sa hackeri dostali do účtu prostredníctvom mobilného operátora a telefónneho čísla spojeného s účtom. Všetko nasvedčuje tomu, že hackeri príspevky na Twitteri uverejnili pomocou textových správ.

CEO Twitteru nebol hacknutý prvý raz

Šéf Twitteru bol prvý raz hacknutý už v roku 2016, a to skupinou OurMine. Vtedy hackeri na Dorseyho účte zverejnili link na vlastný web s odkazom „testujeme vašu bezpečnosť“. V klube zahanbených vtedy ale Dorsey nezostal sám – OurMine sa podarilo hacknúť i CEO Facebooku Marka Zuckerberga a CEO Googlu Sundara Pichaia.

Xbox má problémy s výpadkami

Xbox Live opäť nefungoval. Stalo sa tak hneď dvakrát v priebehu pár dní. Posledný výpadok trval dve hodiny a zdá sa, že teraz už funguje všetko tak, ako má. Veríme, že pokojný chod Xboxu vydrží!

Výpadok ovplyvnil najmä prihlasovanie sa do účtov a ich vytváranie. Mnohé populárne online hry vyžadujú prihlásenie, a tak hráči namiesto riadnej dávky vzrušenia z virtuálnej reality zažili dosť nudnú čiernu obrazovku. Nuž, aspoň sme si mohli predstaviť, ako sa asi cítili naši predkovia, ktorí trávili večery v tmavej jaskyni, pretože počítače ešte neexistovali. Čierna diera.

Spotify a Facebook Stories sú teraz prepojené

Tadááá! Ak máte radi Facebook Stories (príbehy na Facebooku) a radi by ste ich využívali i na šírenie svojho hudobného vkusu, Spotify vás poteší! Spotify zaviedol funkciu, ktorá umožňuje zdieľať hudbu pomocou Facebook Stories priamo v aplikácii Spotify. V aplikácii kliknite na tlačidlo „share“ a vyberte vami preferovanú platformu – v tomto prípade Facebook a jeho príbehy. Hor sa do hudobných rozprávaní!

Čo čítať ďalej?

Hackeri opäť zneužili populárny messenger na špionážne útoky

Zdroje:
Twitter – theverge.com
Xbox – theverge.com
Spotify a Facebook – theverge.com

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre