Aké výsledky dosiahol Bitcoin v MicroStrategy?
Aké výsledky dosiahol Bitcoin v MicroStrategy? Zdroj: Shutterstock, Morrowind

Generálny riaditeľ populárnej spoločnosti MicroStrategy Michael Saylor uviedol, ako sa im darilo v prípade obchodnej stratégie pre BTC. Aké majú výsledky?

MicroStrategy a BTC

Spoluzakladateľ a šéf tejto spoločnosti predstavil 14. apríla výsledky v tzv. „Liste pre akcionárov“. Ide o výročnú správu firmy za rok 2021. Podľa jeho slov bola paralelná stratégia nakupovania a hodlovania Bitcoinu extrémne úspešná.

Nová pokladničná stratégia, ktorú sme iniciovali v roku 2020, bola len začiatkom. Prijatie Bitcoinu ako nášho primárneho pokladničného rezervného aktíva nás odlíšilo od bežných konkurentov a pozdvihlo našu značku. Spoločnosť MicroStrategy sa pripojila k vybranej skupine vysokopostavených, verejne obchodovateľných skorých osvojiteľov vrátane spoločností Tesla a Block.“

Prečítaj si tiež: Profesionálny analytik Willy Woo: „Bitcoin sa zdá byť trochu podhodnotený“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Michael Saylor pokračoval:

Od 14. apríla 2022 zostáva spoločnosť MicroStrategy najväčším verejne obchodovaným firemným držiteľom Bitcoinu. Spoločnosť MicroStrategy spolu so svojimi dcérskymi spoločnosťami vlastní 129 218 bitcoinov nadobudnutých v celkovej nákupnej hodnote 3,97 miliardy USD a priemernej nákupnej cene za jeden Bitcoin približne 30 700 USD.“

Otázkou zostáva, ako sú pravdivé posledné informácie, ktoré hovoria o tom, že Saylor tajne predal niektoré bitcoiny, ktoré MicroStrategy hodluje.

Viac si o tom môžete prečítať tu: Michael Saylor vraj tajne predal bitcoiny v hodnote 315 miliónov dolárov!

„V roku 2021 sme pokračovali v našej stratégii nakupovania bitcoinov pomocou výnosov z dlhových a kapitálových transakcií, ako aj prostredníctvom prebytočného peňažného toku z prevádzky. Sme presvedčení, že naša stratégia v oblasti bitcoinov dopĺňa naše podnikanie vo sfére analytického softvéru a služieb, pretože zvyšuje povedomie o značke a poskytuje príležitosti na rast základne našich podnikových zákazníkov.“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre