Je Bitcoin podhodnotený?
Je Bitcoin podhodnotený? Zdroj: Shutterstock, AlyoshinE

Willy Woo patrí k najznámejším on-chain analytikom vo svete kryptomien. Podľa neho je Bitcoin aktuálne podhodnotený. Ako to vníma?

Je Bitcoin podhodnotený?

Willy Woo je veľmi úspešným analytikom a tvorcom indikátorov, ktorých princíp vychádza priamo z údajov blockchainu BTC. Prednedávnom pri analýze indikátora tzv. ponukového šoku BTC uviedol, že Bitcoin je mierne podhodnotený. Prečo?

V skutočnosti to myslel tak trochu ironicky. Ide totiž o to, že indikátor, ktorý analyzoval, naznačuje prepredanosť. Woo prezentoval oscilátor vysoko likvidného ponukového šoku a následne ho porovnal s historickou cenou BTC. Tento ukazovateľ sa aktuálne nachádza na historickom minime.

Oscilátor vysoko likvidného ponukového šoku
Oscilátor vysoko likvidného ponukového šoku. Zdroj: Willy Woo

Prečítaj si tiež: ApeCoin neprestáva udivovať! Za posledný týždeň získal až 40 % profit

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Nie je zlý čas pre investorov, aby počkali, kým sa prejaví zákon reverzného priemeru.“

V tomto prípade sa Woo odvoláva na teóriu technickej analýzy, ktorá ukazuje, ako sa cenová volatilita a historické výnosy nakoniec vrátia k dlhodobej priemernej cenovej úrovni.

Oscilátor šoku vysoko likvidnej ponuky dosiahol extrémne prepredané úrovne vo viacerých prípadoch. Na grafe môžeme vidieť minimá tohto indikátora spoločne s cenou BTC.

Oscilátor a cena BTC
Oscilátor a cena BTC. Zdroj: Willy Woo

Až v 3 z 5 prípadov sa minimá zhodovali s makro minimami ceny BTC. Oscilátor sa v týchto prípadoch odrazil od dna a cena BTC sa potom už nikdy nevrátila na tak nízke úrovne. Keďže je aktuálne indikátor, ktorý predstavil Willy Woo, na svojom historickom minime – ide o potenciálny býčí signál pre Bitcoin. Aby sa tento stav potvrdil, musí sa indikátor najprv vrátiť k strednej hodnote.

Bitcoin však musí splniť ešte jednu dôležitú vec, a to navrátiť rastový trend. Ak sa toto neudeje, nárast vysoko likvidného ponukového šoku môže spôsobiť ďalší výraznejší pokles.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre