Centralizované kryptomenové burzy budú zlikvidované
Centralizované kryptomenové burzy budú zlikvidované. Zdroj: Shutterstock.com/Muhammed AKAN

Populárny kryptomenový kanál Coin Bureau, ktorý moderuje analytik Guy, sa opäť hlási o slovo. Tentokrát okomentoval centralizované kryptomenové burzy, ktoré sú terčom diskusií a polemík po krachu burzy FTX.

Centralizované kryptomenové burzy

Podľa slov moderátora kanálu Coin Bureau budú centralizované burzy do pár rokov vytlačené z trhu, alebo dokonca zlikvidované. Lídrom budú decentralizované burzy známe pod skratkou DEX, ktoré prevezmú dominanciu po krachu burzy FTX. Guy však dodal, že aby sa odohral tento obrat, je potrebný určitý čas. Z pohľadu náročnosti a skúseností predstavujú decentralizované burzy stále neprebádané územie.

Tieto technológie sú ešte v plienkach. Očakávam však, že do konca ďalšieho býčieho trhu vznikne decentralizovaná kryptomenová burza, ktorá bude založená na knihe objednávok, a bude fungovať prakticky pre všetky kryptomenové reťazce,“ povedal Guy.

Decentralizované burzy majú pred sebou ešte veľmi veľa práce a vývoja na to, aby mohli konkurovať súčasným lídrom. Podľa moderátora relácie Coin Bureau majú nedávne udalosti aj pozitívny vplyv, ktorý zlepší prístup investorov k peniazom.

Dobrou správou je, že po globálnom prijatí kryptomien by malo byť o čosi jednoduchšie investovať a následne inkasovať peniaze z kryptomien. Celkovo som presvedčený, že DEX-y v najbližších rokoch vytlačia centralizované burzy. Počítam s tým, že celý tento proces urýchlia krypto-regulácie,“ dodal Guy.

Ostáva otázne, do akej miery budú regulácie v zhode s myšlienkou decentralizácie, keďže regulácie sú presne opakom toho, o čo usilujú decentralizované protokoly či decentralizované burzy.

Prečítaj si tiež: Obchodníci očakávajú, že ceny týchto 3 tokenov stúpnu na 1 $, ako v prípade Dogecoinu

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.