Binance ako svetový líder
Binance ako svetový líder. Zdroj: Shutterstock.com/Nadezda Murmakova

Burza Binance naďalej upevňuje svoju pozíciu lídra na trhu s kryptomenami. Jej plány však siahajú omnoho ďalej. Dokáže burza preraziť v globálnom meradle?

Binance ako svetový líder

Ambície generálneho riaditeľa burzy Binance sú väčšie, ako sa predpokladalo. Changpeng Zhao v nedávnom rozhovore uviedol, že chce expandovať na tradičné finančné trhy. Dosiahnuť to chce prostredníctvom nových projektov a akvizícií. Jeho plány sú naozaj smelé. Aktuálne pracuje na tom, aby do sektoru kryptomien priviedol vybrané spoločnosti zo štandardného sektoru maloobchodu, elektroniky, obchodu a hier. Tento proces by mohol odštartovať podobné kroky aj u konkurenčných spoločností. Prvou akvizíciou je jeden z najznámejších časopisov Forbes, do ktorého burza investovala 200 miliónov dolárov.

Cieľom nie je to, aby sme z burzy Binance urobili konglomerát. Ide o stratégiu, aby sme spoločne zväčšili kryptografický priemysel,“ dodal CZ.

V súčasnom rozpoložení na trhu s kryptomenami nie je žiadna spoločnosť, ktorá by mohla burze konkurovať. Postavenie burzy dosiahlo ešte vyššiu dominanciu po tom, čo skrachovala burza FTX. Ak by CZ neustúpil pri preberaní skrachovanej burzy, Binance by mala až 80-percentný podiel na trhu. Dôkazom dominancie je aj objem obchodovania. Podľa portálu CryptoCompare dosiahol 24-hodinový objem obchodov sumu 13 miliárd dolárov.

Prečítaj si tiež: 3 predpovede vývoja kryptomenového trhu pre december 2022. Čo čakať do konca roka?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Napriek všetkému sa však kritika nevyhla ani zakladateľovi burzy Binance. Boli to práve jeho kroky, ktoré odštartovali pokles likvidity a následný krach FTX. Kritici dokonca uviedli, že to CZ urobil úmyselne. Tieto správy však boli veľmi rýchlo konfrontované.

Myslím, že takýto príspevok môže napísať len psychopat,“ reagoval na kritiku Sama Bankmana-Frieda riaditeľ burzy.

CZ je presvedčený, že ak má svet kryptomien prežiť, je potrebné, aby najväčší hráči odvetvia spolupracovali. Vzájomný boj nikomu nepomôže.