FTX: kolaps. Zdroj: shutterstock.com/Daboost

Už je to niekoľko týždňov, čo skrachovala kryptomenová burza FTX spolu s jej natívnym tokenom FTT. Tento výmenný token ale stále dosahuje hodnotu, ktorá sa drží nad 1 dolárom. Okrem toho peňaženka hackera „FTX Accounts Drainer“ stále vlastní 45,85 miliónov tokenov FTT v hodnote 60,57 miliónov dolárov, ako sme vás informovali.

Na grafe nižšie vidíme, že cena FTT sa v čase písania článku obchoduje na burze Bitfinex na hladine 1,24 dolára. Okolo tejto cenovej úrovne token osciluje už viac ako týždeň a núka sa otázka, či držitelia veľkých objemov budú token predávať. Zaujímavosťou je aj fakt, že token nedosiahol svoje historické minimum zo septembra 2019, keď sa obchodoval na úrovni 1,15 dolára.

Token FTT
Token FTT. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Dve peňaženky držia viac ako 73 % ponuky FTT

Dňa 29. novembra dosahoval denný objem obchodov s tokenom FTT 5,3 milióna dolárov. Podľa poskytovateľa údajov zo siete etherscan.io 27. novembra existovalo až 24 874 peňaženiek, ktoré vlastnili tento skrachovaný token. Najväčšia peňaženka obsahuje až 195 869 338 FTT, resp. 59,55 % celkovej ponuky.

Druhý najväčší držiteľ je hacker s peňaženkou „FTX Accounts Drainer“, ktorý vlastní 45,85 milióna tokenov v hodnote 60,57 miliónov dolárov pri cene tokenu 1,24 dolára. Ďalšími veľkými držiteľmi je napríklad Bitdao s 3 362 316 tokenmi a Wormhole s 2 818 904 tokenmi.

Je obzvlášť zarážajúce, že dve najväčšie peňaženky vlastnia vyše 73 % celkovej ponuky tokenu, čo predstavuje silnú centralizáciu. Minulý týždeň sa uskutočnili transakcie tokenu v hodnote približne 7,69 milióna dolárov, ktoré presahovali čiastku 100 000 dolárov. Je dosť pravdepodobné, že väčšina minoritných držiteľov tokenu má zviazané ruky a nedokážu FTT predať. Preto je vysoko pravdepodobné, že token bude mať stále nenulovú hodnotu a svojich držiteľov, aj keď cena bude pomaly, ale isto klesať ešte nižšie.

Mohlo by ťa zaujímať: Hacker FTX je 35. najväčším držiteľom Etherea