Ethereum neprekonalo dôležitú rezistenciu.
Ethereum neprekonalo dôležitú rezistenciu. Zdroj: shutterstock.com/FinsterArt

Trh s kryptomenami dnes po niekoľkých dňoch stúpania opäť očervenel. Hodnota väčšiny altcoinov klesá. Bitcoin ako jeden z mála vykazuje menší zisk a konsoliduje medzi cenovými hladinami 9300 a 9600 dolárov. Ethereum však kleslo a tento pohyb je významný hneď z dvoch dôvodov.

Celú analýzu nájdete tu.

Pred nami je silná rezistencia

Včera veľa ľudí prekvapil rázny prechod Etherea cez okrúhle číslo 700 $. Nad touto hladinou sa dokonca zavrela aj včerajšia sviečka. Na prekonanie veľkej rezistencie to však rozhodne nestačilo a tak sme sa po niekoľkých dňoch príjemného rastu konečne dočkali korekcie.

A nešlo iba o nejaký menší výkyv. Ether klesol o 10% na 630$. Nižšie však už nepokračoval a podľa očakávania sa vrátil späť na úroveň supportu (660 $). Medzi hodnotami 660-700$ môže konsolidovať niekoľko dní. Vzhľadom na daily uptrend a prevládajúcu dobrú náladu na trhu s Bitcoinom sa však zatiaľ nemusíme obávať väčšieho pullbacku.

Sme v uptrende, to znamená, že každý prepad ceny je možnosť na nákup.

24.04.18-Ethereum-SR (1)
Technická analýza ETH/USD – Trading11.com

Ak nechcete prísť o naše krypto-spravodajstvo, prihláste sa na odber notifikácií (návod nájdete tu).

Prekonať rezistenciu v rozmedzí 700-750$ však rozhodne nebude jednoduché a vyžiada si to väčší pohyb UP. V tomto kanále je veľa predajných objednávok. V minulosti slúžil ako masívny support, ktorý zachytil niekoľko veľkých pádov (viac v tejto analýze z 28.3.2018) Bohužiaľ, teraz sme pod ním.

Prekonanie rezistencie nám otvorí cestu k ďalšiemu rastu a opätovnému dosiahnutiu 1000$. Ak sa však trhu aj po niekoľkých pokusoch nepodarí preraziť túto prekážku, môže začať dlhodobo konsolidovať, čo by pre traderov nebola najlepšia správa.
Malá volatilita = malé zisky.

Veľa však záleží na Bitcoine. Ak bude pokračovať vo svojom desaťtisícovom rallye, Ethereum pôjde hore. Ak sa však zopakuje situácie spred mesiaca, otočí sa daily trend a budeme mať oveľa väčšie problémy.

Tak ako tak, ak premýšľate nad kúpou Etheru, teraz je celkom dobrá doba. Ďalšie otestovanie rezistencie je v podstate nevyhnutné. Viac informácií a signálov na nákup Etherea (a ďalších kryptomien) nájdete v analýzach na našom trading webe.

Čo čítať ďalej?

Ázijské cenové prémium je späť! Viete koľko tam stojí jeden Bitcoin?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance