Cena Bitcoinu padá, dominancia však presiahla 50 %

BITmarkets BITmarkets

Zatiaľ čo denný posun ceny Bitcoinu sa stále drží v červených číslach, dominancia tejto najznámejšie kryptomeny je najväčšia od decembra minulého roka a aktuálne presahuje 50 %.

Cena dole, podiel na trhu rekordný

Minulý týždeň znamenal pre Bitcoin prepadák. Táto najcennejšia minca totiž stratila takmer 20 % svojej hodnoty. V dobe písania článku sa však udialo niečo iné – dominancia Bitcoinu totiž stúpla a prekonala hranicu 50 %, čo je momentálne rekord roku 2018. Podľa Coinmarketcapu sa celková kapitalizácia Bitcoinu aktuálne pohybuje tesne pod hranicou 110 miliárd USD.

Tom Lee, spoluzakladateľ a vrchný analytik spoločnosti Fundstrat Global Advisors, nedávno poznamenal, že zvyšovanie dominancie Bitcoinu je známka zotavujúceho sa trhu.

Čo sa vlastne stalo?

Prudký pokles ceny Bitcoinu bol údajne vyvolaný oznámením spoločnosti SEC, ktorá odloží rozhodnutie pre návrh ETF bitcoinovej kópie VanEck/SolidX s podporou Cboe.

Nový projekt od ICE

Spoločnosť ICE oznámila nový projekt – platformu pre digitálne aktíva zvanú Bakkt. Spolupracovala pritom s firmami, ako sú napríklad Microsoft alebo Starbucks. Podľa Briana Kellyho, nadšeného kryptoobchodníka a vlastníka investičnej firmy BKCM LLC, to bola pre Bitcoin najväčšia udalosť roka.

Čo sa SegWitu týka, tak neustále rastie a jeho podiel všetkých uskutočnených BTC transakcií na trhu je vyšší než 40 %, čo je rekordná hodnota.

Záver

Pokiaľ by dominancia Bitcoinu trhu pomohla, určite je to dobrá správa pre všetkých nadšencov krypta. Avšak cena Bitcoinu sa nijako rapídne nezdvíha ani po niekoľkých týždňoch plných nových pozitívnych správ kolujúcich internetom.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísal Michael.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj: bitcoinist.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.