Cardano vzbudzuje veľký záujem veľrýb
Cardano vzbudzuje veľký záujem veľrýb. Zdroj: Shutterstock.com/leksiv

Ekosystém Cardano sa pred blížiacou sa aktualizáciou Vasil teší veľkej podpore. Dôkazom je 138 miliónov dolárov v tokenoch ADA, ktoré sieť získala za 8 dní.

Cardano rastie na popularite

Veľkí investori dokázali za 8 dní v sieti Cardano uložiť približne 138 miliónov dolárov. Tieto údaje priniesla on-chain analytická spoločnosť Santiment. Ide o jasný dôkaz toho, že sieť pred dôležitou aktualizáciou Vasil priťahuje čoraz viac veľrýb.

Spoločnosť Santiment uviedla aj ďalšie dáta. Veľkí investori, ktorí hodlujú od 10 000 do 10 miliónov tokenov ADA, majú v súčasnosti spolu 0,46 % ponuky tejto kryptomeny v obehu.

Prečítaj si tiež: „Inštitucionálny dopyt po Bitcoine je nezastaviteľný,“ tvrdí investor Kevin O’Leary

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

V komunite Cardana sa začínajú ozývať aj hlasy, ktoré hovoria o tom, že sa sieť môže stať projektom, aký kryptomenový svet ešte nevidel. Tento proces má nastať počas tzv. „éry Voltaire“. Ide o dlhodobý plán predstaviteľov Cardana, ktorý má zabezpečiť, aby sa sieť stala sebestačným systémom. Medzi hlavné ciele tejto éry patrí aj nový hlasovací systém a pokladnica, ktoré hodlerom prinesú hlasovacie právo o budúcnosti siete.

Počet peňaženiek dosiahol ďalší míľnik

Podľa portálu CryptoGlobe sa celkový počet peňaženiek v sieti Cardano preklopil cez hranicu 3,5 milióna peňaženiek. Podobným smerom sa vyvíja aj počet inteligentných kontraktov, ktorý prvýkrát v histórii siete dosiahol hranicu 3 000.

Investori vsadili do nadchádzajúceho hard-forku Vasil veľkú nádej. Svedčí o tom aj fakt, že svoje tokeny ADA držia podľa údajov burzy Coinbase v priemere viac ako 153 dní.

Čítaj ďalej: Elon Musk: „Inflácia dosiahla svoj vrchol, recesia však potrvá minimálne do konca roku 2023!“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance