Zažije Bitcoin ďalší pokles?
Zažije Bitcoin ďalší pokles? Zdroj: Shutterstock, aijiro

Binance

Bitcoin vyvoláva v posledných dňoch veľa otázok. Objavuje sa stále viac správ a analýz, ktoré predpovedajú pokles. Čo ukazuje historický trend?

Dosiahne Bitcoin ďalší pokles?

Historický trend naznačuje, že sa v prípade BTC môžeme dočkať ďalšej korekcie. Ide o 200-dňový a 600-dňový kĺzavý priemer.

Na túto problematiku ako prvý upozornil analytik v príspevku portálu CryptoQuant. Podľa neho je cena BTC v podstate stlačená medzi dva spomínané indikátory.

Kĺzavý priemer (alebo skrátene MA) je analytický nástroj, ktorý spriemeruje cenu Bitcoinu v ľubovoľnom požadovanom rozsahu. Ako naznačuje jeho názov, tento priemer sa neustále aktualizuje.“

Prečítaj si tiež: Zakladateľ ekosystému Cardano poukazuje na problém centralizácie ťažby BTC

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Indikátor MA je pomerne užitočný pre štúdium dlhodobých trendov, pri ktorých nie je až také nutné dbať na každodenné cenové výkyvy.

Na nasledujúcom grafe môžeme vidieť trend 200-dňového a 600-dňového MA BTC za posledných niekoľko rokov.

História a súčasnosť pre Bitcoin
História a súčasnosť pre Bitcoin. Zdroj: CryptoQuant

Počas rokov 2014 a 2018 po tom, čo boli dosiahnuté nové historické maximá, bola cena BTC na určité obdobie stlačená medzi dva spomínané indikátory. A práve v takýchto momentoch zvykol podľa historických údajov BTC padať. Dočkáme sa aj teraz klesajúceho trendu? V prípade, že by sa oba indikátory prekrížili, je to vysoko pravdepodobné.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre