Burzu Bithumb hackli jej vlastní pracovníci – Odhalilo vyšetrovanie

Novinky Burza čelila hackerskému útoku
Burza čelila hackerskému útoku. Zdroj: Shutterstock.com/Primakov
BITmarkets BITmarkets

Nedávno sme vás informovali o nepríjemnom hacku burzy Bithumb, počas ktorého zmizli tri milióny EOS a dvadsať miliónov XRP tokenov v celkovej hodnote cca osemnásť miliónov dolárov. Táto správa prišla ako prekvapenie, pretože Bithumb bol hacknutý relatívne nedávno – iba pred pol rokom.

Vyšetrovanie tohto bezpečnostného incidentu odhalilo niekoľko zaujímavých skutočností. Za povšimnutie stojí napríklad fakt, že zmizli iba firemné kryptomeny. Zlodeji sa k peniazom zákazníkov nedostali.

Bithumb nepodceňuje bezpečnosť

Dôležité tiež je, že spomínaných osemnásť miliónov v kryptomenách bolo uložených v offline peňaženkách. Burza Bithumb má naozaj dobré zabezpečenie a hacknúť ju zvonku naozaj nie je jednoduché. Jej systém spĺňa všetky požiadavky aj regulácie vlády a burza sa neustále sústreďovala na posilňovanie svojej obrany pred externými hrozbami.

Môže vás zaujímať: Temné tajomstvá cloudminingu odhalené!

Kryptomeny ukradli interní pracovníci

Bohužiaľ, bezpečnostné oddelenie Bithumbu zabudlo na interné hrozby. Pracovníci burzy a partnerské spoločnosti majú k niektorým systémom oveľa lepší prístup. Nepomohlo ani to, že kryptomeny boli uložené na offline multisignature peňaženke.

„Výsledky inšpekcie ukazujú, že bezpečnostný incident (teda posledný hack – pozn. red.) vytvorili interní pracovníci. Vzhľadom na tieto skutočnosti vedieme intenzívne vyšetrovanie spolu s KISA, internetovou políciou a niektorými firmami zaoberajúcimi sa bezpečnosťou. Zároveň spolupracujeme s ďalšími zmenárňami a snažíme sa získať späť čo najviac coinov.”

Hackeri sa momentálne snažia ulúpené kryptomeny predať na burzách, ktoré nevyžadujú KYC. EOS aj XRP tokeny sa však dajú sledovať a po dorazení na burzu ich možno zmraziť a následne poslať späť Bithumbu. Je pravdepodobné, že burza týmto spôsobom získa veľkú časť coinov späť.

Čo čítať ďalej?

260 % za tri mesiace – Binance Coin [BNB] útočí na najvyššie pozície – Oplatí sa ešte nakúpiť?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.