TOP 3 kryptomeny podľa Weiss ratingu: ktoré kryptomeny dostali najlepšie hodnotenie?

BITmarkets BITmarkets

Ratingová agentúra Weiss vydala opäť svoje hodnotenie kryptomien. Tentoraz sa zamerala na to, ktoré kryptomeny majú najväčšiu šancu uspieť v tomto roku. A najdôležitejším kritériom bolo, ako si jednotlivé kryptomeny poradili s masovou adopciou a prispôsobili svoje technológie aktuálnym výzvam. 

Ratingová agentúra Weiss sa zamerala vo svojom hodnotení najmä na to, ako sa jednotlivým kryptomenám darí spojiť zdanlivo protichodné oblasti – a to je nutnosť masového rozšírenia a zároveň zabezpečenia a technologický posun. Toto hodnotenie nezohľadňuje riziko investora, ani odmenu.

Top 5 kryptomien

Nižšie v tabuľke vidíte hodnotenie desiatich najlepších kryptomien, zatiaľ bez hodnotenia rizika a zisku pre investorov.

Top ten ratings

Podľa hodnotenia od agentúry Weiss sa medzi top 5 najlepších kryptomien s najväčšou šancou na úspech v tomto roku dostali ešte aj Cardano a Ethereum.

Hodnotenie rizika

Pravda, ak sa vezme do úvahy aj riziko pre prípadných investorov, sú výsledky ratingu podstatne horšie. Hodnotenie „A” nedostala žiadna z hodnotených kryptomien. Najlepšie udelené hodnotenie bolo „B-”, ktoré dosiahli len tieto kryptomeny: EOS, XRP, BTC a BNB.

TOP 3 – najlepšie šance na úspech a najlepšie zabezpečenie proti rizikám

Ak si urobíme prienik vyššie uvedených dvoch množín, vyjdú nám víťazne tieto kryptomeny: EOS, XRP a BTC.

Viac o týchto víťazoch si môžete prečítať v našich článkoch: EOS, XRP, BTC

Záver

Zakladateľ agentúry Martin Weiss vo svojom komentári napísal, že vzhľadom k nárastu objemov transakcií, nárastu kapacity jednotlivých sietí a tiež zvýšenie bezpečnosti sa dá očakávať v blízkej budúcnosti rast cien kryptomien a tak je teraz vhodná doba na ich nákup.

Aká je vaša obľúbená kryptomena a ako sa umiestnila v tomto hodnotení? Súhlasíte s jej umiestnením? Podeľte sa o váš názor v komentároch alebo na našej FB stránke.

Zdroje:
Cointelegraph.com
PRnewswire.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravia Denisa.