Bude eBay prijímať kryptomeny alebo ide o premyslený PR ťah?

BITmarkets BITmarkets

eBay, americký gigant online obchodovania povedal, že vstúpi do kryptomien. Stalo sa tak po tom, čo jeho reklamy z udalosti Consensus nedávno unikli online. Ak eBay otvára náruč kryptomenám, mohol by to byť krok na prijímanie platieb. 

Dnes sa na Twitteri objavilo niekoľko fotografií, ktoré ukazujú, že jeden z najväčších svetových online trhov eBay, môže byť otvorený možnostiam prijímania kryptomien.

Podľa fotografií marketingových materiálov z prebiehajúcej konferencie Consensus 2019 v New Yorku, eBay, ktoré má 180 miliónov používateľov, aktívne sleduje kryptoplatby.

Stále nie je známe, o čo presne ide. Zdá sa však, že jeden z hlavných sponzorov každoročnej udalosti tento rok zámerne cieli na predstavivosť účastníkov. Avšak, šíria sa niektoré nepotvrdené zvesti, že eBay bude prijímať Binance coiny. Pokiaľ vieme, že Amazon už prijíma Bitcoin Cash (BCH), je tento scenár celkom pravdepodobný.

„Virtuálna mena. Deje sa to na eBay”, hlása jedna obrovská reklama bez poskytnutia ďalších informácií.

Dve možné riešenia „tretích strán”

Či už je to pravda alebo nie, faktom zostáva, že na konci minulého roka platforma pre kryptoplatby UTRUST zamestnala bývalú výkonnú riaditeľku PayPal a eBay Sanju Kon ako viceprezidentku globálnych partnerstiev.

Spoločnosť UTRUST sama seba označuje za „prvé celosvetové” riešenie pre kryptoplatby, ktoré ponúkajú okamžité transakcie, ochranu kupujúcich a krypto ako uchovanie hotovosti.

Nemohlo by to byť tak, že jedno z prvých partnerstiev, ktoré by Kon uzatvorila, by bolo so spoločnosťou, kde bola päť rokov výkonnou riaditeľkou?

Ako ďalšia sa ponúka Moon, startupová služba na spracovanie kryptoplatieb, ktorá nedávno oznámila, že používatelia Coinbase môžu na Amazone nakupovať a platiť Bitcoinmi, Litecoinmi, Ethereom a Bitcoin Cashom prostredníctvom technológie Lightning Network.

Potom, čo nezávislí vývojári posunuli kryptomeny bližšie ku gigantom, ako sú Twitter a Whatsapp, postavil Moon most smerom k online maloobchodnému gigantovi ako je Amazon a zameriava sa na ďalšie subjekty, akými sú eBay a Ali Express.

Zo spoločnosti zaznieva:

„Čoskoro budete môcť nakupovať na niektorej z vašich obľúbených webových stránok online obchodov, ako sú eBay, Ali Express a Target.”

Nemali by sme zabúdať ani na skutočnosť, že eBay už nejaký čas zvažuje prijatie Bitcoinu a ďalších mien.

V decembri 2017 povedal Scott Cutler, senior viceprezident eBay Americas, do Yahoo Finance, že maloobchodný online predajca zvažuje prijatie bitcoinových platieb:

„Je to trend, o ktorom všetci hovoria, ale bohužiaľ na eBay Bitcoin ako spôsob platby neprijímame. Vážne to zvažujeme, pretože tieto kryptomeny sa stávajú bežným platobným nástrojom, ale zatiaľ tam nie sme.”

Ostatné spoločnosti a maloobchodníci sa o kryptomeny tiež zaujímajú

Minulý týždeň finančný riaditeľ PayPal John Rainey verejne povedal, že je tiež príliš skoro na to, aby sa začali používať transakcie BTC kvôli vysokej volatilite trhu. Okrem toho dodal, že vrcholový manažérsky tím je skôr nadšený samotným blockchainom ako Bitcoinom.

Na druhej strane Overstock.com, skorší konkurent Amazonu, bol prvou hlavnou maloobchodnou spoločnosťou v USA, ktorá skočila po trende Bitcoinu. Okrem prijatia Bitcoinu umožnil Overstock svojim zákazníkom zakúpiť Bitcoin priamo z ich webových stránok pomocou Bitsy.

Rally bola poháňaná znameniami, že veľké korporácie majú záujem o využitie kryptomien a technológie blockchain.

JPMorgan, ktorého generálny riaditeľ označil Bitcoin za podvod, oznámil vo februári, že vytvára vlastnú kryptomenu na interné platby nazývané „JPM Coin”. Šéf blockchainu v spoločnosti JPMorgan Umar Farooqve povedal v rovnakom čase, že si klienti tento produkt žiadajú.

Takisto Facebook tajne pracuje na platobnom produkte na báze kryptomien.

Firemné záujmy sú dobre premietnuté do zoznamu sponzorov udalosti Consensus, medzi ktoré patria kryptospoločnosti, hlavné finančné inštitúcie ako Citi bank a Fidelity a technologickí giganti ako Microsoft, IBM a Amazon Web Services.

Virtuálna mena na eBay skutočne existuje

Môže sa však stať, že to neznamená vôbec nič. Fráza „Virtuálna mena. Deje sa to na eBay” by mohla jednoducho znamenať, že môžete obchodovať (nakupovať a predávať) virtuálne meny prostredníctvom eBay.

V skutočnosti kategória s názvom „virtuálna mena” už na eBay existuje a ponúka používateľom anonymný spôsob, ako nakupovať a predávať kryptomeny za fiat. Takže by to celé mohol byť len premyslený PR ťah.

Čo čítať ďalej?

[PREHĽAD TRHU] UPtrend už nepochybne začal – Ideme až na 10 000 dolárov?

Zdroj:
coinspeaker.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Lenka.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.